Багато пар знають, що відносини вимагають постійної роботи. Адже окрім приємних моментів завжди є місце для непорозумінь та конфліктів. І це нормально, адже кожна людина – окрема індивідуальність зі своїми поглядами, цінностями та установками. Саме тому для взаєморозуміння завжди потрібно говорити і з різних сторін досліджувати свого партнера.
Всі пари сваряться, але не всі сварки хороші
Якщо це конструктивна розмова, тоді ваші відносини стануть після неї лише кращими і міцнішими.
Натомість образи, приниження, моральна чи фізична агресія – це ті складові, які змушують задуматися. Такі прояви свідчать про те, що у ваших відносинах нездорова атмосфера.
У фільмах та серіалах ми завжди спостерігаємо за “складними” стосунками, у яких є біль та страждання. Такий приклад формує у нашій свідомості певну модель “нормальних” взаємовідносин. Здається, що кохання неможливе без драми та ненависті.
Насправді це помилкове враження. Любов не терпить криків, презирства чи ворожнечі. Вона про турботу, добро, повагу, ніжність та людяність. Саме такі почуття переповнюють закохане серце навіть в моменти люті.
Адже сварки бувають у всіх. Кожна пара проходить через розчарування та розбіжності. Однак цей шлях всі долають по-своєму. Хтось спрямовує увесь негатив на свого партнера, а хтось використовує його як ресурс для вдосконалення стосунків.
1. Відносини не повинні приносити біль
Звичайно, що ідеальні стосунки – це лише ілюзія або картинка в мережі. У житті бувають моменти злетів та падінь. Сьогодні ви смієтеся, а завтра – сумуєте. І це нормально.
Природно відчувати злість, лють, сум чи інші негативні емоції. Однак позитивних моментів і вражень все ж має бути більше. Якщо загалом оцінити відносини, то вони мають асоціюватися зі знаком “+”, а не “-“.
Кожного місяця аналізуйте, що відбувається у вашому особистому житті. Якщо ви намагаєтеся переконати себе, що не все так погано, то швидше за все є привід задуматися.
2. Робота над стосунками – це постійне творення
Робота над відносинами повинна приносити задоволення. Вона має проходити легко, спокійно, розслаблено.
Важливо, щоб обоє партнерів робили це безкорисливо та усвідомлено. Адже якщо хтось буде старатися зберегти стосунки всіма силами, при цьому дорікаючи обранцю, то нічим хорошим це не закінчиться. У такому разі виникатимуть лише додаткові приводи для сварок і непорозумінь.
Будьте активними у розвитку стосунків. Оцінюйте зусилля загалом і не концентруйтеся на деталях. Творіть навіть тоді, коли ваші емоції негативні. Згодом ви побачите, що це дасть свої результати.
3. Робота з любов’ю і бажанням
Уявіть, які емоції у вас викликає ваше улюблене хобі. Саме з таким захопленням ви повинні підходити до роботи над стосунками. Вона повинна приносити вам задоволення.
Наприклад, комусь подобається їздити на мотоциклі. Їзда приносить приємні враження як в ясну погоду, так і в дощову. Звичайно, що під сонячним промінням кататися комфортніше, але інколи доводиться повеселитися і під дощем. Труднощі не повинні стояти на шляху до отримання насолоди від процесу.
Саме так потрібно ставитися і до роботи над стосунками. Вона не повинна бути тягарем і непосильною ношею.
Прагнення удосконалювати відносини має йти зсередини, з тих глибин душі, де живе ваше кохання.
А ви згідні з цією думкою?