Віккель – універсальна техніка для в’язання

“Віккель” – це ще одна техніка в’язання, яка має свої особливості. У цій статті ми розповімо про її походження та застосування. 

Країною походження техніки “віккель” є Естонія, де вона вважається народною. Її суть полягає в тому, що переміщуючи петлі, утворюється візерунок. Таким чином створюються джгути, аранські візерунки та інші плетіння. 

Це щільне плетіння має декілька назв: естонська в’язка, плетений візерунок,  дрібне плетіння, віккель.

Воно підходить для виготовлення різноманітного одягу чи інших декоративних елементів. Найкращим застосуванням цієї техніки є в’язка кардиганів, снудів, шапок чи пальто. Тобто теплих речей, для яких необхідна щільність полотна. 

Снуд

Шапка

Також застосовувати цю техніку можна для узорів. Наприклад, віккелем вийде зв’язати візерунок у вигляді смужки чи облямівку для шкарпеток, рукавиць, шапок тощо. 

Як зробити візерунок?

Потрібно взяти непарну кількість петель і дві додаткові петлі.

1-й ряд: 1 лицьова, * 2 петлі перехрестити вліво *. Цей прийом повторюють так: спочатку другу петлю пров’язують до лицьової, підхоплюючи її ззаду (як зображено на рис. А). Потім пров’язують першу петлю лицьовим, класичним способом. При цьому спочатку петлі не знімають зі спиць, а після всіх маніпуляцій знімають тільки з лівої. 

2-й ряд: 1 виворітна, * 2 петлі перехрестити вправо *. Цей прийом повторюється так: одну петлю на лицьовій спиці пропускають, а наступну пов’язують з виворітною петлею (як зображено на рис. Б). Петлі зі спиць не знімаються. Пропущену петлю пров’язують класичним способом. Далі з лівої спиці знімаються обидві петлі. Остання петля в ряду пов’язується з лицьовою. Продовжується в’язання з першого ряду.

Якщо потрібно в’язати по колу, то методика першого ряду така ж, як і при плоскому в’язанні. У другому ряді петлі лицьовими перехрещуються в праву сторону. Останню петлю в ряду пров’язують лицьовій.

Для переміщення при віккелі варто використовувати метод перехрещення з парною кількістю петель. Якщо їхня кількість більш як шість, тоді на допомогу прийде ще одна спиця. 

Кольорове різноманіття

Також у цій техніці можна застосувати різнокольорову пряжу. Вдале поєднання відтінків створить цікавий жаккард. 

Багатобарвне виконання

Двоколірна косичка на облямівці шкарпетки

1-й ряд: ставимо нитки перед собою. Пров’язуємо одну петлю виворітного одним кольором, а другу петлю – виворітного іншим кольором. Ці рухи потрібно повторювати, перекручуючи нитки в одному напрямку.

2-й ряд: розміщуємо дві різні нитки одна над одною. Пров’язуємо одну петлю виворітною одним кольором, а другу петлю – виворітною іншим кольором. Важливо, щоб нитка перекручувалася в протилежному напрямку в порівнянні з першим рядом. 

Цим же способом в’яжеться триколірне поєднання ниток. Однак надмірна кількість відтінків може зіпсувати виріб, тому не переборщіть.

Вдалого вам рукоділля!

Чи займаєтеся ви в’язанням?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector