Не дарма кажуть, що людина – найбільший егоїст на планеті. Думає і піклується лише про себе і власний комфорт. Мабуть, саме тому за останні кілька десятиліть наша екологічна система так сильно страждає.
Але існують й ті люди, яким доля нашої матінки-природи зовсім небайдужа. Вони не лише хвилюються, але й активно діють, аби врятувати майбутнє цілого людства. Маленькими кроками витоптані великі стежки.
Так, наприклад, американська сім’я Дервіс організувала автономну екологічну ферму, яка годує не лише їх, але й багатьох мешканців штату.
Історія почалася з того, що сім’я Дервіс переїхала в інше місто, купила будинок разом із 8 сотками землі. Зовсім негусто, особливо з огляду на те, що голова сімейства розраховував хоча б на 200!
Але хіба мрію можна так швидко зрадити мрію, навіть дивлячись в очі, здавалося б, найбільшим труднощам?
От і Дервіси не здалися! Вирішили вирощувати домашні овочі, бодай для себе.
Розповідають, що спочатку усі сусіди із них сміялися, безумцями називали, мовляв на ділянці й розвернутися ніде, не те, щоб господарство вести.
Їм і самим невдовзі почало здаватися, що їхня ідея – не що інше, як справжнісінька авантюра. Глина, замість пухкого ґрунту, відмова від будь-яких хімічних добрив – лише курячий послід, компост та мікроорганізми.
Годі й уявити, скільки треба мати терпіння і віри в успіх власної справи, аби невтомно займатися відновленням ґрунту цілих 20 років!
Попри усі труднощі і збитки, сім’я Дервіс змогла досягти своєї мети – тепер на їхній фермі Urban Homestead з 4 соток родючої землі збирають більше 3 тон овочів! Лише уявіть!
Місцеві кафе, ресторани та супермаркети залюбки співпрацюють з автономною екологічною фермою, яка стала годувальницею усієї місцевості.
Не овочами єдиними! На задньому дворі сім’я тримає кіз, курочок і навіть кілька бджолиних вуликів.
Основне правило роботи Дервісів – екологічність і турбота про природу перш за все! Вони навіть встановили на даху будинку кілька сонячних панелей, які дозволили зменшити обсяги використання електрики. А ще – придбали собі автомобіль на біопаливі.
Маємо гарний приклад наший американських друзів. Можливо й нашим фермерам вдасться повторити їхній успіх і почати піклуватися не лише про урожайність, а й про екологію.
Чи хотіли б Ви організувати власну ферму?
Фото з відкритих джерел