Вмикаємо логіку: як дістати м’ячик, не торкаючись руками пляшки?

Логічні задачки – це чудовий спосіб не лише потренувати свій мозок, але й відпочити, відволіктися від буденних проблем. 

Декілька найцікавіших головоломок ми для Вас приготували. Прийшов час трохи поворушити мізками!

  • Замок та рів: квадратний замок оточений квадратним ровом, що має ширину 10 метрів. Загарбники захотіли прибрати цей архітектурний шедевр собі до рук, тож вирішили взяти його штурмом, попередньо підготувавшись і виготувавши перекидні мости. Щоправда, прорахувались і зробили їх довжиною 9,5 метрів. Як їм тепер потрапити до замку?

  • Пляшка і м’ячик: в скляній пляшці знаходиться маленький гумовий м’ячик. Шийка ємності трохи ширша за діаметр м’ячика, але торкатися пляшки заборонено. Як же тоді витягти м’ячик?

  • Лампочки: в кімнаті на другому поверсі приватного будинку висять 3 лампочки. Вимикачі знаходяться на першому поверсі того ж будинку. Як визначити, яким вимикачем потрібно засвітити ту лампочку, яка нам потрібна, якщо дозволено лише 1 похід нагору?

  • Мудрець та годинник: один мудрець забув завести свій улюблений годинник. Коли вони зупинилися, він загубився у часі, бо вони були у нього єдиними. Тоді він вирішив пішки піти в гості до свого друга, що жив за кілька кілометрів. Там і заночував, а коли повернувся додому – вже знав, яку годину виставити на годиннику. Як йому це вдалося?
  • Спадок старійшини: правитель племені мав 2 синів. Одного разу він вирішив дізнатися, хто ж з них стане володарем його багатств. Тоді він звелів їм піти у пустелю, взяти 2 верблюдів і почати змагання. Чий верблюд останнім прийде до фінішу – той і стане новим володарем. Брати 2 дні блукали піщаною пустелею, не знаючи, як мають вчинити. Тоді звернулися за порадою до мудреця. Після цього вони мерщій кинулися в напрямку фінішу. Яку пораду вони почули?

Якщо ваш мозок уже закипів, а з вух повним ходом йде дим, тоді пропонуємо переглянути відповіді. Ви будете здивовані, наскільки елементарним та простим є рішення до кожної задачки. 

  1. Завойовникам замку треба поставити один міст на кут рова, а з середини цього моста перекинути іще один до кута замку. Теорема Піфагора в дії:)
  2. Якщо ви проводили цей експеримент вдома і вже готові були витягати з шафи пилосмок, тоді зупиніться! Прямуйте на кухню по воду. Якщо наповните нею ємність, м’ячик сам випливе на поверхню. 
  3. Із лампочками все також елементарно: ввімкніть одну лампочку і ненадовго залиште її світитися. Тоді вимкніть і ввімкніть іншу. Сміливо можна підійматися нагору. Лампочка, яку ввімкнули першою буде дуже теплою, друга – світитиметься. А той вмикач, якого ви не торкалися буде відповідати лампочці під номером 3. 
  4. Перед виходом з дому мудрець виставив свій годинник на будь-який довільний час. Коли він прийшов до друга – записав час свого приходу, а на ранок й час свого відходу. Таким чином до домашньому годиннику він визначив час своєї відсутності вдома, а по годиннику друга – час, який провів у гостині. Звідси, нескладно вирахувати час, витрачений на дорогу. Знаючи його, можна розрахувати правильний час прибуття додому. 
  5. То що ж сказав філософ?! Все дуже просто. Він запропонував чоловікам помінятися верблюдами. 

Такі прості логічні задачки допоможуть тримати ваш розум та інтелект у постійному тонусі! Не втрачайте форми – раптом вже завтра на вас чекатиме сюрприз – співбесіда в одній з компаній Кремнієвої долини?

Які варіанти розв’язку виникали у вашій голові?

Напишіть нам у коментарях

Поділіться з друзями

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector