“Я ніколи не…”: як побудувати здорові стосунки з коханою людиною

Є два типи людей. Перший тип усіма своїми силами намагається уникати самотності, другий – вкрай болісно заводить нові стосунки, мовляв, до омуту з головою пірнати не хоче. Слова словами, а у дійсності ці так звані “типи” виникають радше як реакція на прикрі життєві обставини, аніж є сутністю людини. І майже кожен (якщо не усі) прагне бути з кимось поруч. Принаймні, якщо боїться, то безсумнівно готовий до кроку назустріч.

Але, разом з цим бажанням зробити крок, виникає безліч запитань. І, знову ж таки, люди розбігаються по обидва боки барикад. Одні потопають у думках, інші їх зухвало душать. А поки усі так нахабно нехтують правилом “золотої середини”, ми розберемся із кількома пунктами зі списку “справ”, які необхідно виконати (чи не виконати) упродовж побудови стосунків із вашою коханою людиною.

Ніколи не проявляй надмірного фанатизму на перших етапах стосунків.

Здавалось би, такий прекрасний період: квіти, цукерки, романтична напруга. Для чого тримати себе в руках, якщо зазвичай цей час дуже швидко минає? Насолоджуйся та й годі, поки усе не вичерпалось. Не без долі правди. Відчувати треба завжди на повні груди, хоча й про голову теж забувати не варто. Як би не хотілось, від “великого кохання” не підставляй прізвище коханого до свого імені. На все є свій час. Загадувати на перед теж не варто. Не через страх невдачі. А радше навпаки – щоб сповна насолодитись цим прекрасним періодом із небувалою легкістю. Партнер це відчуватиме, ви обоє це будете відчувати. Тільки так ти перестанеш ставити рамки тих же “періодів” і будеш відчувати цю легкість завжди. Навіть якщо згодом ви надаватимете перевагу домашньому затишку, і щоденні походи “куди-небудь” стануть зайвими.

Ніколи не змовчуй про свої образи.

Уяви снігову кульку, яку ти котиш по засніженій горі. І твій партнер стоїть на її підніжжі. Здається, фінал очевидний. Те ж саме відбувається і із змовченими образами. Поки слова у твоїй голові, вони видаються більш драматичними. У ситуації (чи то конфлікті) залишається тільки один бік – і це ти. Твій партнер автоматично позбавляється можливості на бодай яке-небудь виправдання, пояснення. Згодом же він починає відчувати тривогу, бо снігова куля стає аж надто великою. Настільки, що й тобі вже важко її не випустити з рук. Спілкуйтесь між собою. Обговорюйте свої проблеми і хвилювання. Будуйте свої стосунки. Адже щоб створити щось хороше, це хороше треба створювати.

Ніколи не бійся бути собою.

Знову про початок стосунків. Знову про час, коли усі намагаються бути ідеальними. Прагнення не із найгірших, але саме через невідповідність “очікування-реальність” більшість пар згодом розходиться. І навіть це ще не найгірше. Від подібної моделі поведінки у твого партнера може скластись враження, ніби його всі обманюють і будуть обманювати надалі. І якщо у вас нічого не складеться, у подальшому йому буде вкрай складно розпочати нові стосунки. Тебе це здивує, але ти теж не побудуєш стосунків. Принаймні, довготривалих.

Не бійся бути кращим, аніж (як ти вважаєш) ти є. Але не давай хибних надій. Змінюйся, якщо ти хочеш змінюватись. Ні в якому разі не прикидайся і не втрачай себе. Адже немає нічого кращого, ніж бути цілковито і повністю собою з людиною, яку ти кохаєш і яка кохає тебе.

Ніколи не прагни змінити свою кохану людину.

Вкрай важливо приймати свого партнера таким, яким він є. Не треба із “хлопчика ліпити чоловіка”. Підтримуй його, допомагай йому йти, але не штовхай вперед – крокуйте пліч-о-пліч. У протилежному випадку, варіантів фіналу є кілька. І кожен із них сповнений прагнення любові і підтримки, яке не сила втамувати. Навряд такі стосунки можна назвати здоровими.

Ніколи не обмежуй свою кохану людину у волі.

Тримай людину, тримай її міцно, і міцніше… Спочатку їй буде здаватись, ніби вона у міцних обіймах. Згодом же, коли вона захоче припинити обійми – у неї не вийде. І тоді вона захоче піти. Або ж ситуація складеться інакшим чином. Цілком можливо, що ви обоє чітко окреслите один одному рамки “витягнутої руки”, і вам обом буде комфортно. Правда, що по черзі.

У здорових стосунках немає “двох половинок”, є двоє людей, які усіма своїми зусиллями намагаються бути поруч один з одним. Але, водночас, вони вільні. У них є свої захоплення, друзі, свої цілі у житті. Тільки над останнім необхідно працювати, щоб цілі прокладались в одному напрямку. Стосовно іншого – не нехтуйте своїм приватним життям. І у вас ніколи не зникнуть історії, якими ви неодмінно поділитесь один з одним.

Ніколи не слухай порад інших.

Напевно, це чи не найзмістовніша порада. Як би негармонійно вона не виглядала у цьому переліку порад. Адже кожна людина – індивідуальність, і кожні стосунки теж індивідуальні. Зі сторони видніше? Не забувай, що цих сторін є багато, по-перше. А по-друге, ніхто окрім вас двох не був у ваших стосунках із-середини. Ніхто не знає, що краще для ваших відносин, аніж ви самі. Не будуйте їх за усталеними часовими рамками і догмами. Не думайте про “надто пізно” чи “зарано”. Нехай усе рухається так, як рухається. А ви просто кохайте один одного, цього більш ніж достатньо.

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector