Всі ми любимо тішити свої очі пишними букетами квітів, зеленим здоровим листям, мініатюрними вазончиками, або справжніми гігантами. Адже, вони не тільки красиві, а ще й і очищають повітря.
Проте, аби рослини мали гідний вигляд – за ними потрібно доглядати.
Сьогодні ми дамо поради стосовно вирощування фікусу – одного із найпопулярніших кімнатних рослин.
З природним облисінням цієї рослини, мабуть, знайома кожна його володарка. Для того, аби цього запобігти або вилікувати потрібно ознайомитися з інформацією нижче.
Де має стояти ця фікус?
Найбільш відповідне місце для фікуса Бенджаміна – сонячне вікно. Бережіть рослину від протягів, взимку прибирайте якомога далі від холодного скла.
Запам’ятайте: рослина не любить постійно змінювати своє місце розташування – для неї це стрес.
Як підливати фікус?
Для нього набагато важливіше обприскування, аніж підлив. Якщо обприскувати рослину щодня, то підливати її можна раз на 2-3 тижні. Для фікуса страшніше бути у надмірній волозі, аніж у сухому ґрунті.
Вода у нього випаровується через листя, тому у період облисіння – зменште підлив.
Пересадка у свіжий ґрунт.
Не важливо, чи здорова рослина, чи хвора – пересадка у свіжий ґрунт – як ковток свіжого повітря. Займатися цим слід в період з січня по березень.
Молоді рослини вимагають пересадки раз в 1-2 року, а вже зрілі – в 4-5 років. Проте, будьте дуже обережні з корінням рослини. Пошкодивши його, ви притупите ріст рослини.
Обрізка старих гілок
Пам’ятайте, що на сухих гілках ніколи не виросте листя, тому для естетики і здоров’я рослини – такі гілки потрібно обрізати.
Адже, тоді рослина пустить нове листя, яке буде мати більше простору для росту.
Добрива для фікуса
Фікус не вибагливий до підгодівлі, проте азотні добрива: мінеральні засоби, біогумус і сечовина – корисні для рослини (але у малих кількостях і рідко).
Проте, не підживлюйте фікус, якщо ще не минуло пів року після пересадки.
Доглядайте за своєю рослиною, і ви обов’язково будете задоволені результатом.
А у вас є фікус? Діліться фото своїх красенів у коментарях!