Як еконимити так, щоб життя не здавалося страшним сном?

Кожна людина в якийсь переломний момент свого життя має дізнатися про існування слова, яким лякають усіх дорослих – “ЕКОНОМІЯ”.

Чомусь, всі звикли думати про те, що економне життя вимагає величезних жертв: відмови від смачної і корисної їжі, від цікавого та різноманітного дозвілля, від гарного одягу та дорогих гаджетів. Зовсім ні! Навпаки, вона допомагає заощаджувати на тому, що не приносить людині жодної користі, для того, аби мати можливість дозволити собі все, до чого й справді лежить душа. 

Перший крок до грамотної економії – зміна внутрішніх установок. Якщо ви досі прирівнюєте процес заощадження коштів з якимись тортурами – тоді успіху в цій справі вам не досягти. Існує сотні прикладів того, як люди, які не розкидаються грошима наліво і направо, живуть набагато повноціннішим життям, ніж ті, які таким грішать. 

Основне – це визначити ціль, заради досягнення якої ви готові відмовитися від деяких речей. Це може бути поїздка, про яку ви давно мріяли, новий ноутбук або цікаві навчальні курси. 

Хороша внутрішня вмотивованість – це запорука ефективної економії. До речі, помилково думати, що заощаджувати потрібно на всьому – так і справді невинний процес контролю за своїми витратами перетворюється на нічне жахіття. Наступний ваш крок – визначити основні сфери,  витрати на які ви збираєтеся істотно зменшити.  

Аби ви довго не мучилися над таким питанням, ми підготували деякі підказки:

1. Покупка всіляких дрібниць. Купу шоколадок, батончиків, снеків, які не приносять вам жодної користі, ба більше – шкодять здоров’ю. Дорослі люди охоче цьому навчають ще й дітей, які щоразу вимагають в магазині чергову іграшку, про яку забудуть наступного ж дня. Навчитися відмовляти собі та іншим в задоволенні таких забаганок – це не лише чудовий спосіб економії, але й відмінний метод виховання. 

2. Витрати на комунальні послуги. Ні для кого не секрет, що ця сфера життя сім’ї вимагає від людини найбільших капіталовкладень. У жодному разі не подумайте, що ми закликаємо вас перестати митися або ж постійно вечеряти при свічках, але встановлення лічильників дуже спростить ваше життя. Відкриємо секрет: ЖЕКи значно хитріші, ніж видаються, на перший погляд. Якщо ви думаєте, що недостачі вони сплачують з власної кишені, то дуже помиляєтеся! Для цього у них є мешканці квартир, в яких не встановлені лічильники.

3. Мобільний зв’язок. Не потрібно навіть вести дискусію про те, якою важливою ця сфера є в житті кожної сучасної людини, але часто ми забуваємо про те, що існує таке явище, як безплатний Wi-Fi і живе спілкування. Ми настільки занурені у віртуальний світ, що готові віддавати за нього не лише багато своїх грошей, але й чимало власного часу. Потурбуйтеся про те, аби наступного місяця замовити собі “бідніший тариф”. Повірте, не лише фінансова сторона вашого життя від цього виграє, але й соціальна також.

4. Харчові продукти. Ні, тут не буде заклику сідати на дієту чи купувати лише акційні товари. Поділимося невеликим секретом: якщо ви звикли здійснювати покупки у великих супермаркетах, тоді ви витрачаєте куди більше коштів, ніж повинні були б. Спробуйте навідуватися до менш популярних магазинів, в яких можна знайти ті ж товари за значно вигіднішою ціною.

5. Дозвілля. Навіщо влітку просиджувати штани за столиком у черговому кафе, коли вашого співрозмовника годі почути через гамір туристів та інших відвідувачів? Хіба не краще прогулятися парком, прокататися на велосипедах чи вирушити на пішу прогулянку незнайомими місцями рідного міста? Економія може допомогти вам відкрити нові і дуже неочікувані способи розважити себе після важких робочих буднів. 

Пам’ятайте про те, що економія – не вирок, а можливість отримувати від життя те, що й справді вам може стати у нагоді.

Чи була корисною для вас ця інформація?

Фото з відкритих джерел

SofiaP
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector