Як легше пережити розставання, якщо все ще відчуваєш любов

Звичайно, час лікує навіть найглибші рани. Але є способи, які допоможуть швидше залишити весь сум в минулому і знову відчути радість життя. 

Любов не завжди приносить щастя і радість. Іноді, здавалося б, міцні відносини між жінкою і чоловіком псуються, і приходить пора розлучатися. Для когось розставання може стати початком нового етапу в житті. Але може трапитися так, що глибокі почуття до колишнього партнера залишаються. І тоді життя перетворюється в нескінченне страждання. Як пережити розставання, якщо почуття залишилися, але колишніх відносин вже не повернути?

Якщо відносини закінчилися, не потрібно залишатися друзями

Часто буває так, що розлучившись, чоловік або жінка намагаються зберегти дружні відносини зі своїми колишніми. Вони вважають, що розставання ще не привід повністю видаляти людину зі свого життя. А чому б не залишитися друзями? Це сприймається як ознака зрілості і примирення з обставинами.

Але не обманюйте себе! Часто люди погоджуються на дружбу, тому що не можуть змиритися з думкою, що кохана людина назавжди піде з їхнього життя. Любов під маскою дружби не принесе щастя, а така дружба не буде справжньою і щирою. І невідомо, які наслідки чекають в майбутньому, якщо ви постійно будете в товаристві свого колишнього або колишньої.

Найкращий ваш друг – ви самі

Тільки ви самі можете стати для себе найкращим другом, який допоможе пережити важке розставання. І ваш колишній партнер безумовно не потрібен вам в цій ролі. Подбайте про своє емоційне здоров’я, уникайте ситуацій, які діють на вас гнітюче.

Постійні зустрічі з колишнім або колишньої не принесуть душевного спокою, і рана від розлуки ще довго не затягнеться. Краще припинити спілкуватися, хоча б на певний час, зайнятися іншою цікавою справою.

Але якщо у вас є спільні діти, і контакти неможливо повністю припинити, то краще віддайте перевагу простій ввічливості, а не дружбі. Дружба завжди передбачає турботу друзів один про одного. І якщо в стосунках ви завжди відчували, що вас не цінують, не приділяють належної уваги, не поважають ваші інтереси, то ви ризикуєте.

Продовжуючи дружити зі своїм колишнім або колишньою, ви ризикуєте постійно відчувати біль від нерозуміння або байдужості. А якщо ви просто ввічливі і доброзичливі, то у вас немає ніяких очікувань від колишнього партнера, і значить, ви більше не будете обманювати себе та страждати.

Погляньте правді в очі і прийміть розставання

Багато людей навіть не підозрюють, що той біль, який вони відчувають після розставання з коханою людиною, не має нічого спільного з відносинами, які були в реальності. Любов, взаєморозуміння, підтримка один одного – те, чого всі хочуть, але відносини рідко бувають такими ідеальними. Розставання – нелегкий крок, і звичайно, люди приймають таке рішення обґрунтовано.

Як правило, люди розлучаються, тому що розчарувалися в коханій людині, очікуючи того, чого так і не отримали. Насправді ніхто не хоче повертати назад колишні відносини. Люди страждають, тому що думають, що могли б мати зовсім інші відносини, якби все було інакше.

Наш розум влаштований таким чином, що будь-які болючі спогади він блокує, і концентрує нашу увагу тільки на хороших моментах. Ми забуваємо, з якою людиною намагалися побудувати відносини. І починаємо ідеалізувати свого колишнього партнера, приписуючи йому тільки позитивні якості. Але не можна повернути любов, якої не було, і не можна змінити іншу людину.

Щоб не стати заручником таких ілюзій, краще скласти список всіх вчинків партнера, які завдавали болю, і постаратися знову пережити болючі емоції. Суть такого методу не полягає в тому, щоб викликати злість. Просто потрібно згадати реальні відносини з реальною людиною, перестати думати, що ви можете все змінити, і переробити його під свій ідеал. А згадавши і відчувши, постарайтеся пробачити його і щиро прийняти ваше розставання.

Примиріться з минулим

Якщо з вами чинять несправедливо і завдають болю, то злість – це адекватна реакція на таке ставлення. Злість допомагає визначити, що ситуація спрямована проти вас. А значить, нездорові відносини не можна продовжувати.

Але коли ми не можемо відпустити минулі образи, ми, як правило, продовжуємо жити з негативними емоціями, а це, відповідно, не приносить радості і задоволення. Нічого не може бути болючіше, ніж усвідомлення того, що ви віддавали любов людині, яка її не заслуговувала.

Зраду складно забути і пробачити. Але якщо ви і далі тягнете на собі вантаж минулих образ, то знайте – ваше життя вам не належить. Його контролює чоловік, який завдав болю і змусив страждати.

Пробачте не заради нього, а заради себе! Простивши, ви відпустите його і знайдете внутрішню свободу, і зможете знову йти по життю легко і невимушено, назустріч новим яскравим подіям.

Звичайно, навчитися прощати дуже непросто. Але спробуйте поглянути на ситуацію очима свого колишнього партнера. Люди рідко завдають болю навмисно, вони просто діють у своїх інтересах. Природа людини така, що вона спочатку думає про свою вигоду, а почуття інших відсуває на другий план. Звичайно, це егоїстично і неправильно.

Але усвідомивши, що людині властиво ставити свої інтереси вище інтересів інших, ви зрозумієте, що справа зовсім не в вас і перестанете приймати розставання як особисту образу. Також згадайте всі позитивні вчинки і якості свого колишнього партнера, адже не може бути, щоб їх не було. Це дозволить побачити цілісну особистість, з усіма недоліками та позитивними сторонами, і можливо, так вам буде легше відпустити минуле.

Не переживайте, якщо любов не минула

Кохання ніколи не буває чимось неправильним. Якщо у вашому житті з’являється хтось, хто змушує вас відчути кохання – це прекрасно. Але щоб побудувати міцні відносини, одного кохання недостатньо. Обставини, життєві цінності, внутрішні переконання обох партнерів визначають долю відносин.

І якщо люди занадто різні, що заважає їх взаєморозумінню і призводить до розриву відносин, то це ще не означає, що й кохання має піти. Прикро, але буває так, що єдиний спосіб подбати про щастя коханої людини – розлучитися з нею.

Існує багато форм любові, які замінюють один одного, перетікають одна в іншу, змінюються з часом. Дозвольте романтичній любові знайти форму турботи і співчуття до дорогої людині. Біль, який ми відчуваємо, розлучившись з коханим або коханою, це біль втрати.

Спробуйте усвідомити, що розставання – це не втрата, а просто ваша любов змінила форму. І ви готові прийняти таке рішення, тому що воно відповідає інтересам вашої коханої людини, і є проявом турботи про неї.

Усвідомивши це, ви більше не будете мучитися тим, як пережити розставання? Адже насправді, стосунки тривають нескінченно – в нашому серці, в наших думках і спогадах. Завдяки їм ми змінюємося, витягуючи для себе корисні уроки та неоціненний досвід. Що в підсумку робить нас такими, якими ми є.

Любов до себе – те, на чому потрібно зосередитися

Кінець кінцем, припинити відносини, які заподіюють біль, є не чим іншим, як проявом любові до себе. Хоча для багатьох це дуже нелегке рішення. Якщо ви любите себе, то розумієте, що гідні інших відносин. Відносин, в яких ваш партнер цінує вас, поділяє погляди, враховує ваші інтереси. У таких відносинах панують любов і взаєморозуміння.

Але якщо вас лякає думка розірвати важких стосунків, і ви намагаєтеся переконати себе, що безпідставно відчуваєте образу, то тим самим визнаєте, що не гідні бути щасливим. Ви не любите себе, а це вже психологічна проблема. Запам’ятайте, якщо ви не любите себе, то не чекайте, що хтось буде любити вас і ставитися з повагою.

Любов до себе – це прощення себе. Потрібно навчитися прощати собі свої недоліки і помилки. Бувають ситуації, коли ми шкодуємо про сказане чи скоєне, і розуміємо, що зроби ми по-іншому, наслідки були б іншими.

Хоча часто передбачити наслідки буває неможливо, але ми все-таки продовжуємо мучити себе думками про те, що все могло бути інакше. Просто ми не знаємо, як пережити розставання, як відпустити спогади і думки. І починаємо катувати себе почуттям провини.

Але це лише непотрібні негативні емоції. Вони сповільнюють процес зцілення, і не допомагають пережити розставання. Сприймайте ваш біль, як якийсь неоціненний досвід. У відносинах ми пізнаємо себе краще, ми розвиваємося. І починаємо розуміти, що нам потрібно, і як ми уявляємо собі щастя.

Переживши розлучення, ви вже не будете таким як раніше і зробите висновки. Можливо, вам навіть здасться, що слід змінити поведінку в деяких ситуаціях або розвивати якісь інші якості. Любов до себе робить нас сильними і невразливими.

Полюбіть себе, і ви більше не будете мучитися тим, як пережити розставання. Адже для вас розставання стане не кінцем чогось прекрасного, а початком нового життя. Повного яскравих вражень, переживань і дивовижних подій!

А вам важко переживати розставання?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector