Дуже багато часу із свого життя ми витрачаємо на прання, проте далеко не всі засоби дійсно ефективні і ми витрачаємо удвічі більше часу від норми.
А ви могли б уявити прання без хімічного порошку?
Задумайтеся, чим прали наші бабусі і прабабусі? Чому у них були дійсно чисті речі, вони жили довше? Який секрет?
Все дуже просто, адже вони застосовували засоби, які були у кожному домі. Зазвичай використовували, сіль, соду, цукор і плями відпиралися не гірше ніж зараз у нас за допомогою пральних засобів.
Ми розповімо вам секрети бабусь, які вони застосовували ще у далекій молодості.
Сіль, цукор, сода
Переконайтеся у тому, що ці звичайнісінькі домашні продукти дійсно ефективні і абсолютно реально замінюють пральні засоби.
Наприклад, сіль прекрасно пере як білі так і кольорові речі, які після прання не змінять колір. Також, сіль є прекрасним ополіскувачем, адже речі після прання дуже м’які та комфортні.
Для того, аби випрати речі сіллю необхідно використати 2 столових ложки солі на 1 л теплої води. Замочіть речі у цьому розчині і протримайте 1.5 години.
Прополоскати речі можна у пральній машині, головне не помиліться з режимом.
Про соду, ви напевно вже чули не раз, адже її застосовують на кухні, і для очищення забруднених жиром поверхонь. Та для прання сода дуже корисна річ.
Використайте 2 ст. л. води та 1 ст. л. соди та 1 ст. л. перекису водню. Даним розчином натріть місце найбільшого забруднення, адже всі препарати разом діють, як плямо вивідник. Після того, як розчин побуде на тканині 20 хв, сміливо пери в машинці для прання – одяг буде, як новий.
Та є ще один засіб, як цукор і його теж можна з великою користю використовувати у побутових цілях.
Використання цукру у побуті
Я випробувала цукор для прання моїх тюлів. Результатом я була шокована, адже вони не тільки стали білосніжними, а ще й, наче, накрохмалені.
Прати дуже просто:
Замочіть тюль у мильній воді приблизно на 2 год та двічі прополощіть, а після у розчині із 1 ст. л. цукру на 1 л протримайте тюль ще 30-40 хвилин.
Також корисно додавати для прання бавовни у воду 2-3 столові ложки цукру, адже тканина тоді стає кращою.
Накрохмалювати тюль або мереживо також можна цукром. Просто розчиніть 1 столову ложку цукру в одному стакані води та замочіть тюль у холодній воді, додайте цукровий розчин, протримайте 10-20 хвилин, а після просто просушіть.
Плюсом для цукру є те, що після нього не залишається жодних плям, а ось після крохмалю часто є плямки.
А ви знали про таку користь домашніх засобів? Прали раніше без порошку?