Як орлиця вибирає батька для своїх орлят?

Коли орлиця шукає собі надійного супутника, то діє наступним чином: дзьобом відламує гілочку дерева і кружляє з нею високо в небі. Потім злітаються орли, а вона відпускає гілочку вниз. 

Той, кому вдається її зловити, повертає гілочку власниці, передаючи з дзьоба в дзьоб. Орлиця знову пускає її. Все повторюється по колу. Лише тоді, коли самка побачить, що партнер готовий щоразу ловити гілочку, вона робить свій вибір.

Згодом ви зрозумієте усю логіку її вчинків.

Пара орлів підіймається високо на скелю, де починає гніздитися. Вони формують каркас з прутів та гілок, а всі щілини перекривають власним пір’ям. Їхнє завдання – створити затишок і комфорт.

Лише в теплому гнізді орлиця відкладе свої яйця і буде чекати на потомство. Маленьких пташок батьки плекають та оберігають, поки ті не зміцнюють. Настає момент, коли вони розуміють, що пора…

Самець починає трясти гніздом для того, щоб все пір’я та пух полетіли вниз. Мають залишитися лише гілки.

Звичайно, що пташенятам незручно і незвично в нових умовах. Вони не розуміють, що відбувається. Тим часом їхня матір ловить смачну рибу чи іншу поживу і приносить її на невелику відстань від гнізда. Малята спостерігають за цим видовищем. 

Орлиця починає їсти. 

Пташенята не знають, що в такій ситуації робити. Вони намагаються вилізти з гнізда і вийти із зони комфорту. Хтось нарешті наважується перетнути межі дому, але там на них чекає прірва. Через брак досвіду малеча не може злетіти і стрімко падає вниз.

Саме тут стають корисним навички тата, який вже вміє ловити гілочки. Він ловить орлят і рятує їх від смерті. Один за одним пташенята вчаться літати. Тим часом батько завжди напохваті і страхує своїх дітей.

Зрештою, орлятко злітає. Воно вчиться робити ті рухи, які раніше були для них незнайомими. Вітер підхоплює розпростерті крила, потік повітря тримає птаха на льоту.

Коли пташки вміють літати, то батьки вчать їх здобувати їжу. Вони показують, як ловити рибу чи полювати.

Людям потрібно брати приклад з орлів, які знають межу в турботі та догляді. Вони вчасно вчать своїх дітей самостійності. Проте це все відбувається під їхнім наглядом та контролем.

Кожні батьки повинні дбати про своїх малят. Вони витрачають на це сили, час і мудрість. Оскільки орлиця хоче для своїх дітей лише найкращого, то й обирає того партнера, який не дасть дітям загинути.

Тому варто серйозно ставитися до вибору батька своїх майбутніх дітей, адже одного разу можна і недорахуватися орлят…

А ви згідні з цією думкою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector