Як пересадити орхідею у період цвітіння?

Орхідея – буквально таки обожнювана хатня рослина. І справа не тільки в екзотичному цвіті. Її можна побачити чи не у кожній оселі. Разом з тим, у безсумнівні лідери серед хатніх рослин орхідею висуває її властивість цвісти раз за разом – попри погодні умови за вікном чи пору року. Звісно, якщо доглядати за нею правильно.

Один із невід’ємних компонентів хорошого догляду за хатніми рослинами – це регулярне пересаджування. Саме завдяки цій процедурі рослина черпає сили рости далі. Як відомо, для орхідеї звичайний ґрунт не підійде. Ця розкішна квітка походить із тропіків. Тож, якнайкраще вона приживається у вугіллі, корі, торфі. Іншими словами – у більш сухих субстанціях.

Або ж можна придбати спеціальний ґрунт для орхідеї у квіткових магазинах.

Найкращий період для пересаджування орхідеї – момент, коли рослина уже відцвіла. Проте досвідчені садівники знають, як змінювати ґрунт без шкоди для цвіту.

Як пересаджувати орхідею правильно?

Готуємо спершу горщик, більший ніж попередній. Обов’язково прозорий: аби було видно, у якому стані коріння. Та й щоб до коріння надходило світло. Не забуваємо також про отвори знизу. Застояна вода зашкодить орхідеї.

Отож, притримуючи рослину біля основи стебла, перевертаємо старий горщик і висипаємо його вміст. Звільнюємо кожен корінець від старого ґрунту. Після оглядаємо коріння. Видаляємо усі зіпсовані, сірі та сухі частинки рослини за допомогою ножиць.

Після промиваємо коріння водою кімнатної температури, розбавленою із марганцем. А місця зрізів обробляємо активованим вугілля або антисептиками, що не містять спирту.

Усуваємо також сухе листя – розрізаємо повздовж “судинки” і немов знімаємо із стебла. Вирізаємо також сухий цвіт – дезінфікуємо місця зрізів.

Після орхідею необхідно підсушити. Залишаємо її на кілька годин “подихати” свіжим повітрям. Ніде не повинно залишитись ні краплі води.

На дно горщика засипаємо суху ґрунтову суміш на 1,5 см. Розміщуємо орхідею і ставимо поруч стійку, на яку вона буде спиратись під час росту. І тільки після заповнюємо порожні частини горщика. Не утрамбовуємо!

Після пересадки поміщаємо горщик до ванни і ретельно змочуємо його водою кімнатної температури. Залишаємо рослину у ванній на 15 хвилин, щоб вона стекла. І залишаємо орхідею у темному місці на два дні, а згодом – ближче до сонця. Але не під пряме сонячне проміння. Якщо ви все зробили правильно – рослина вам неодмінно віддячить розкішним цвітом.

А у вашій оселі росте орхідея? Вдається за нею доглядати?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector