Як перестати бути розсіяним і стати уважнішим?

Якщо ви регулярно запізнюєтеся, забуваєте свої речі в різних місцях, не пам’ятаєте, де залишили ключі чи сумку і губитеся під час розмови, тоді вам варто попрацювати над своєю уважністю. 

Є певні речі та правила, які допоможуть позбутися надмірної розсіяності. Вони пригодяться навіть тим людям, які вважають, що не мають з цим серйозних проблем. 

1. Ставте все на свої місця

Здається, що це банальна порада. Однак в багатьох з цим виникають труднощі.

Перетворіть порядок на щоденну звичку. Для цього варто знайти місце для кожної речі і після використання повертати її туди. Також ви можете ставити машину на парковці в одному й тому самому місці тощо. Ці ритуали змінять вас за нетривалий проміжок часу. 

2. Складайте списки

Якщо у вас накопичується багато справ, від яких голова йде обертом, тоді спробуйте записувати все, що плануєте зробити. Так ви не лише зможете скласти план дій, але й не забудете нічого важливого.

Доповнити список можна позначками пріоритетності чи часовими рамками. 

3. Використовуйте таймер

Це може бути таймер на телефоні чи в духовній печі. Він зможе врятувати вас від постійних запізнень.

Сигнал зможе привернути вашу вагу до більш вагомих справ. Саме тому ви зможете забути про таку проблеми, як втрата відчуття часу.

4. Складайте розклад

Ви можете записувати свій розпорядок дня/тижня/місяця у нотатках телефону або завести для цього окремий блокнот. 

Усім успішним людям цей метод допомагає бути більш продуктивними  і не втрачати з поля зору важливі справи. Складіть список справ, які ви повинні виконати протягом дня і стежте за їх реалізацією.

5. Розподіліть обов’язки

Неможливо встигати все. Досконалих людей не існує і кожен з нас має обмеження в часі та ресурсах.

Не вдавайте з себе героя і з легкістю на душі доручайте іншим деякі свої обов’язки. Наприклад, бабуся може запрати онуків зі школи, а чоловік – купити продукти додому. 

6. Почніть писати нотатки на стікерах

Цей метод точно не дозволить забути вам про деякі дрібниці та плани. Залишайте записки на видному місці, на яке ви точно звернете свою увагу. Наприклад, це може бути холодильник чи робочий стіл. 

Та важливо не переборщити з кількістю стікерів, адже в іншому разі ви можете просто перестати їх помічати. 

7. Концентруйтеся на одній справі

У погоні за кількістю втрачається якість. Якщо ви будете намагатися зробити декілька справ одночасно, то жодна з них не буде добре виконана. Щоб отримати максимальний результат концентруйтеся на одному ділі за раз.

8. Заручіться підтримкою друга

Можливо, у вас є друг, у якого такі ж проблеми. Ви можете разом почати над ними працювати і регулярно ділитися своїми успіхами. Такий контроль допоможе вам аналізувати свої успіхи, виконувати поставлені цілі і з більшим натхненням працювати. 

9. Позбавляйтеся непотребу

Мотлох не лише засмічує наш простір навколо, але й створює “запару” в голові. Виділіть день для того, щоб позбутися непотрібних речей. Цю процедуру повторюйте регулярно. 

10. Перед тим, як щось зробити, проаналізуйте наслідки

Наприклад, поки ви запізнюєтеся, ваш друг чекає на вас під дощем. Тобто будь-яка ваша дія впливає на оточуючих. Саме тому варто бути уважним, щоб не приносити іншим людям дискомфорт. 

Чи помічали ви, що маєте проблеми з уважністю?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector