Як правильно поливати виноград щоб зібрати хороший урожай?

Селекційний виноград прекрасно росте в природних умовах без допомоги людини. Тому, виноградні кущі можуть рости та плодоносити без поливу. Як правило, природні опади достатньо насичують ґрунт.

Виноград має розвинену кореневу систему, яка йде глибоко в землю.

При дефіциті води листя і лози висихають, ягоди виростають дрібними. При зайвій вологості ґрунту коріння загнивають, а з ґрунту вимиваються поживні речовини.

Правильне зрошення здатне підвищити урожайність в 1,5-2 рази. Дорослий плодоносний кущ потрібно додатково поливати під час розпускання бруньок, влітку після закінчення цвітіння, а також у період дозрівання ягід.

Поливання винограду восени має такі переваги: за зимові місяці волога проходить вглиб ґрунту і залягає на глибині ~1,5 м. Звідти волога не йде навіть у найпосушливіше літо. Якщо осінь була дощова і ґрунт достатньо зволожена, осінній полив не потрібен.

Полив молодого саджанця в перший рік вегетації

Зрошення молодого куща проводиться в лунку. Вона виривається навколо підземної частини стебла з відступом 25-30 см. Глибина лунки повинна бути 20-25 см. Після поливу потрібно дочекатися, поки вода вбереться в землю, потім закопати лунку і розпушити ґрунт. 

Не можна поливати виноград з садового шланга зверху, вода повинна надходити тільки безпосередньо в ґрунт.

Занадто часто зволожувати кущі та землю теж небезпечно: можна спровокувати спалах мілдью і гниття коренів.

Вода, що йде зі свердловин, може виявитися занадто холодною. Перш, ніж поливати виноград, воді потрібно дати відстоятися і зігрітися.

Полив в період перед цвітінням і під час нього викликає опадання зав’язей, а надлишок води в ґрунті перед збором врожаю уповільнює визрівання ягід і може викликати розтріскування.

А як ви доглядаєте за своїм виноградом? Які сорти винограду найбільше полюбляєте?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector