Кожен сорт яблук вимагає особливих умов зберігання і має свої терміни. У будь-якому разі яблуням зашкодять азотні добрива у липні, адже тоді плоди не будуть добре зберігатися і накопичуватимуть в собі нітрати.
Пізні сорти яблук можуть зберігатися набагато довше. Зовнішній вигляд плода говорить про ступінь зрілості. Урожай можна збирати, якщо більша частина яблука забарвлена у відповідний колір. Такі фрукти мають становити 60-70 % усіх яблук. Важливо зривати плоди вчасно, щоб запобігти захворюванням та вберегти їх від шкідників. Обов’язково потрібно посортувати яблука за розмірами і позбутися від гнилих або пошкоджених.
Найкраще фрукти будуть почувати себе в сховищі з побіленими стінами гашеним вапном 1,5 кг на 10 літрів води. Щодо підлоги, то її варто протерти 5% розчином залізного купоросу. Кошики та ящики, в яких будуть зберігатися яблука, обробіть кальцинованою содою. Між поскладаними плодами помістіть тирсу, стружку, тонкий папір або листя. При цьому температура повітря в приміщенні повинна бути 0…+ 2 °C, а відносна вологість – 80-90 %.
Також яблука можна зберігати в поліетиленових пакетах при температурі 0..- 3 °C та відносній вологості повітря 90-95 %.
Кожен сорт яблук повинен зберігатися окремо, враховуючи свої розміри та ступінь зрілості.
А які ви знаєте правила зберігання яблук? Діліться в коментарях.