Як танці допоможуть вам помолодшати на декілька років

Одним із найважливіших частин людського організму є мозок. Однак він, як і інші органи, може хворіти. 

Деменція –  це синдром стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку. Простішими словами, безумство. Воно впливає на здатність людини виконувати повсякденну діяльність. При деменції у 80% випадках з’являється хвороба Альцгеймера. 

На щастя, людство невпинно розвивається і рухається вперед. Дослідження довели, що наш мозок пластичний і здатен формувати нові нейронні зв’язки потягом усього життя. З цього приводу доктор Майкл Мерзеніч пояснює, що немає межі розвитку мозку і при правильних тренуваннях ми можемо вдосконалювати його навіть у зрілому віці. 

Який це має зв’язок з танцями?

Дослідники пояснюють, що танці можуть допомогти розвитку мозку.

У німецькому центрі нейродегенеративних захворювань провели дослідження. У ньому взяли участь добровольці похилого віку (середній вік – 68 років). Вони пройшли 18-місячний курс з витривалості і гнучкості мозку. Під час нього вони також вивчали нові танцювальні програми. Вкінці учасникам вимірювали мозкову активність. Результати дослідницької групи були такими:

– У всіх учасників збільшилася активність в області гіпокампу.

Це та область мозку, яка відповідає за пізнавальні функції, включаючи баланс, навчання і пам’ять. Саме з нею пов’язана хвороба Альцгеймера. 

– Танці були ефективнішими, ніж інші вправи на витривалість.

Саме танці призвели до змін в поведінці з точки зору балансу. Нагадаємо, що у дослідженні учасники виконували два різних типи фізичних вправ: танці і тренування на витривалість. 

Чому лише танці помітно вплинули на помітні зміни в поведінці?

Вчені припускають, що це пов’язано з додатковими пізнавальними навиками. Танці потребують постійних нових вмінь. Учасникам пропонували різні програми. Виходить, що відповідно до жанрів мінялися й рухи. 

Також танці – це тимчасове обмеження і повторення, які дають додаткове навантаження на мозкову активність. Вони стимулюють ті ділянки, які відповідають за навчання і пам’ять. 

Доктор Рехфельд і її колеги сподіваються, що результати цього дослідження допоможуть людям підтримувати здоров’я свого мозку і тіла. Для цього планується створення особливих фітнес-програм, які дадуть максимальний ефект у боротьбі зі старінням. 

Однак не розчаровуйтеся, якщо вам не подобається танцювати. Тренувати свій мозок ви можете й в інший спосіб:

– розв’язувати головоломки чи судоку;

– обчислювати в голові;

– більше читати;

– регулярно гуляти на свіжому повітрі;

– здобувати новий досвід. 

А ви любите танцювати?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector