Тушковану капусту люблять майже усі, тому що це чудова страва, яка не лише потішить вас своїм чудовим смаком, а й наситить вітамінами та корисними речовинами. Для приготування цієї страви найчастіше використовують білокачанну капусту, але за бажанням, можна використовувати й інші сорти. Сьогодні, ми поділимося з вами деякими порадами, які допоможуть вам приготувати цю страву ще краще та смачніше!
Зміст публікації
Білокачанна капуста
- Перш за все, необхідно правильно вибрати капусту. Вона повинна бути свіжою з гарним, зеленим листям і твердим качаном.
- Моркву та цибулю необхідно почистити та дрібно нарізати. На пательні розігріваємо соняшникову олію та смажимо подрібнені овочі до золотистого відтінку.
- Капусту необхідно нашинкувати і відправити до інших овочів. Трохи обсмажу\мо і додаємо невелику кількість води та томатної пасти. Все перемішуємо і залишаємо тушкуватися до готовності.
- Молода капуста готується дуже швидко – приблизно 15-20 хвилин, а ось зимову доведеться готувати усі 40 хвилин.
Червонокачанна капуста
- Капуста повинна бути свіжою зі щільним качаном та яскравим фіолетовим листям.
- Червонокачанну капусту можна тушкувати без інших овочів. Можете просто заправити її сіллю, перцем та оцтом. Поміщаємо все у керамічний або скляний посуд, додаємо трішки води й олії та тушкуємо. За бажанням можна додати трохи томатної пасти.
- Деякі господині для приготування такої страви використовують не звичайний оцет, а яблучний або рисовий. Крім того, можна додати невелику кількість цукру і посолити страву не з самого початку, а за 10-15 хвилин до готовності страви.
- А ще, додати нового смаку може пасероване на вершковому маслі борошно. На 1 кг капусти необхідно взяти 1 столову ложку борошна.
Квашена капуста
- Квашену капусту для тушкування також необхідно правильно обирати. Вона повинна мати біло-золотистий відтінок і кисло-солоний смак. Окрім того, варто звернути увагу на те, що на ній не має бути ніяких плям.
- Щоб капуста не була занадто кислою, перед приготуванням її краще промити у друшляку. Дрібно нарізану цибулю смажимо на соняшниковій олії до золотистого кольору. Потім, додаємо капусту, трішки води, сіль та перець. Перемішайте.
- Готується вона приблизно 40-45 хвилин. Потім, можна додати томатну пасту, цукор і спеції. Після цього, страва готується ще декілька хвилин.
Цвітна капуста
- Обирайте свіжу цвітну капусту з зеленим листям та щільними білими суцвіттями.
- Для приготування, суцвіття необхідно розділити та нарізати. Обсмажуємо капусту на рослинній олії. Потім, додаємо томатну пасту, сіль, перець, воду і залишаємо на середньому вогні ще на 15-20 хвилин.
- Додаємо подрібнену зелень.
Брюссельська капуста
- Хороша брюссельська капуста повинна бути твердою і мати яскраво-зелене листя.
- Для того, аби тушкована брюссельська капуста була смачною, її необхідно проварити у воді з лимонним соком протягом 5 хвилин.
- Відварені качани необхідно розрізати навпіл, або на четвертинки і обсмажити на рослинній олії разом із цибулею. Потім, додаємо трішки води, сіль, перець та тушкуємо до готовності. За бажанням, можна додати трішки сметани.
Броколі
- Броколі має бути яскраво-зеленого кольору без пошкоджень. Обирайте лише свіжий продукт.
- Броколі необхідно розібрати на суцвіття і обсмажити на рослинній олії. Потім, додаємо трішки води, солі і перцю та залишаємо тушкуватися на 20 хвилин.
А ви любите тушковану капусту?
За матеріалами via