Вейпінг – це молодіжна епідемія в Сполучених Штатах.
Генерал-хірург Джером Адамс публічно оголосив про це 18 грудня 2018 року. Час боротися з надзвичайною ситуацією в сфері електронних сигарет!
Якщо ви ще не знайомі з новітніми тенденціями, «vaping» – це загальний термін, який використовується для опису вдихання парів, які утворюються при нагріванні рідини всередині курильного пристрою. Під цією загальною назвою існує безліч пристроїв, включаючи (але не обмежуючись ними) електронні сигарети, електронні кальяни, електронні пристрої доставки нікотину (ENDS), ручки для вейпів та інше. Пристрої живляться від батареї і містять гліцерин (густу, солодку, безбарвну рідину) в якості основи і нікотин, марихуану або ароматизатори в якості добавок.
Всупереч поширеній думці (і один з основних пунктів продажу цих пристроїв), не доведено, що вони здатні допомогти кинути палити. Насправді, згідно з Єльською школою медицини, вейпінг фактично збільшує ймовірність того, що підліток викурить звичайні сигарети.
Оскільки нікотин є основним інгредієнтом в парах, вони викликають сильну фізіологічну залежність, попри відсутність тютюну. Вдихання цих парів протягом тривалого часу викликає симптоми абстиненції, включаючи втому, головний біль, дратівливість, проблеми з травленням і багато іншого.
Вплив на легені
Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в медичному журналі «Респіраторні дослідження», вдихання парів від вищезгаданих пристроїв викликає ефекти, зазвичай пов’язані з хронічними обструктивними захворюваннями легень, включаючи руйнування тканини легенів і гіперреактивність дихальних шляхів.
Велика частина публічних розмірковувань та спроб виправдати цю відносно нову практику куріння полягає в тому, що вона менш шкідлива для легенів, ніж традиційні сигарети. Але, як виявилося, насправді це піддає курців майже такій же небезпеці.
Вплив на мозок
На додаток до того, що vaping пов’язаний з пошкодженням легенів, він також може викликати проблеми з мозком. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Перспективи гігієни навколишнього середовища», електронні сигарети є «потенційним джерелом впливу токсичних металів (Cr, Ni і Pb) і металів, токсичних при вдиханні (Mn і Zn)». Контакт з цими нейротоксичними металами може призвести до неправильного складання білків і пошкодження нейронів, що змушує ці клітини мозку використовувати непотрібні засоби для пом’якшення проблеми – тягар який в кінцевому підсумку призводить до загибелі нейронів.
Популярність цієї нової форми куріння, яка часто успішно реалізується в соціальних мережах і завдяки спонсорській підтримці популярних заходів, таких як музичні фестивалі і тусовки, надає такий негативний вплив на користувачів, що головному хірургу довелося оголосити національну епідемію.
Як ви відноситеся до таких сучасних засобів куріння?