Підлітки вимагають ще більше уваги, ніж маленькі діти. З ними не завжди легко знайти спільну мову. Однак Крісті має досвід виховання трьох дітей, на основі чого вона сформувала 7 головних принципів, які допоможуть щасливо подолати “перехідний вік”.
У першу чергу потрібно позбутися усіх стереотипів, пов’язаних з поведінкою підлітків. Адже вважається, що вони неконтрольовані, примхливі, злі та замкнуті. Насправді у цьому віці діти дуже цікаві. Вони веселі, добрі й готові відкрити своє серце навколишньому світу. На фоні цього можна змиритися з їхньою галасливістю, непостійністю та неорганізованістю.
7 правил взаємодії:
1. Любити
Діти відчувають ставлення батьків. Їм важливо отримувати безумовну любов. Попри всі “але”. Попри погану поведінку. Попри провали в навчанні. Попри пом’ятий одяг. Попи пухлі щічки чи кривий почерк. У мами з татом є унікальна можливість: спостерігати за становленням і розвитком окремої особистості. Одного дня підліток перетвориться на відповідального батька чи хазяйновиту дружину. Не намагайтеся пришвидшити ці події, насолоджуйтеся кожним етапом і приймайте свою дитину такою, як вона є.
2. Слухати та приділяти увагу
Дітям хочеться відчувати себе потрібними. Саме тому ви повинні знайти час, щоб вислухати їхні розповіді і дізнатися, як пройшов день. Відкладіть усі свої справи і присвятіть відвертій розмові декілька хвилин свого життя. Не лізьте з повчаннями чи непроханими порадами. Вмійте підтримувати й співпереживати.
3. Говорити «так» частіше, ніж «ні»
Діти обов’язково зіткнуться з жорстокістю та несправедливістю зовнішнього світу. Саме тому завданням батьків є вселити в них надію, віру і впевненість в собі. Підтримуйте ініціативу своїх дітей і будьте тими, хто завжди буде вірити в їхні сили. Це зробить їх непереможними принаймні у власному домі.
4. Вміти говорити «ні»
У житті підлітка повинні бути певні правила, які забезпечать йому гарне самопочуття і здоров’я. Адже алкоголь, нічні розваги та інші ризиковані види діяльності точно не підуть на користь. Батьки повинні бути авторитетом, який контролює свою дитину за допомогою фрази “ні, не можна”.
5. Годувати
Підлітки розвиваються дуже швидко, тому їхній організм потребує поживи, щоб мати звідки брати енергію. Готуйте смачні страви для своїх дітей і пригощайте їхніх друзів. Це стане чудовою нагодою для знайомства з ними. Ви можете облаштувати свій дім цікавими іграми, які діти зможуть використовувати для своїх безпечних веселощів.
6. Не турбуватися через дрібниці
Підлітки можуть розкидати речі чи залишати після себе невимитий посуд. Однак це не привід для сварок, докорів і конфліктів. Будь-яку розмову розпочинайте з того, щоб дізнатися, як пройшов їхній день. Можливо, саме через якісь хвилювання дитина поводиться неохайно й розсіяно. Якщо ви одразу нападете на неї з виховними нотаціями, то так і не дізнаєтеся, в чому річ. Налякати підлітка і поселити образу в його душі набагато легше, ніж розговорити. Частіше закривайте очі на дрібниці і звертайте увагу на глибші питання. Ви можете обійняти дитину чи поговорити з нею про її мрії.
7. Дати досить простору
Підліткам важливо мати вільний простір, не обтяжений вашим контролем, наглядом, повчаннями і докорами. Саме в такій атмосфері діти будуть тягнутися до батьків. У них з’явиться бажання ділитися з ними своїми переживаннями і проявляти любов.
Чи були корисними для вас ці поради?