Уникаєте камер, бо гадаєте, що ви не фотогенічні? Поширена помилка серед людей, які не вміють “працювати на камеру”. Фотозйомки це справа досвіду. Вдало підібраний ракурс, знання “робочих сторін”, ідеальний образ – усе це є запоруками того, що у результаті вийде таки хороший кадр. Ще один не менш важливий пункт – знання вдалих поз, із якими кожна вийде як “та красуня з обкладинки”. Напередодні зимових свят це питання як ніколи актуальне. Як вийти на фото вдало? Давайте розбиратись.
Підготовка до зйомки
Час переглянути свої старі фото. І справа цього разу не у ностальгії. Проаналізуйте свої кадри. Можливо, причиною невдалих зйомок було неправильно підібране освітлення чи ракурс. Чи може на якість світлин вплинув невдалий макіяж та образ? Досліджуйте свої помилки, щоб у майбутньому вони не повторювались.
Наступний крок у підготовці – попереднє позування. Станьте нарешті перед дзеркалом і вивчіть себе: своє тіло, риси обличчя і ті пози чи ракурси, які для вас є виграшними. Спробуйте також кілька зачісок, щоб знайти ту саму, свою. І якщо ви визначились зі своєю “робочою стороною”, оберіть для чергової фотозйомки асиметричну зачіску із правильним акцентом.
Далі обираємо одяг. Рідко у кадрі виглядають доречними принти. Найкращим рішенням завжди будуть однотонні речі, що гарно лягають по вашій фігурі. Визначтесь також із кольорами, які личать вашому типу зовнішності. І головне – у підібраному образі ви повинні почувати себе впевнено та комфортно. Відповідно до образу, згодом підбирайте макіяж та зачіску. Із застережень: не варто використовувати надмірну кількість косметики, вистачить одного консилера для того, щоб замаскувати усі проблемні зони та розставити акценти. Не варто забувати і про підводку, яка, у поєднанні із тушшю, не дасть погляду загубитись.
Залиште волосся у спокої. Мінімум засобів для фіксації – і вдалий кадр гарантовано. Підняте волосся, звісно, виглядає елегантно, але розпущене дає місце для маневру. Для хорошого кадру буде незайвим “побавитись” із волоссям. Не залишайте його без уваги. І навчіться щиро посміхатись. Із очима, а не тільки штучно ротом. Це теж потрібно попрактикувати заздалегідь – перед дзеркалом.
Позування
Ніколи не дивіться прямо до об’єктива камери, оберіть точку трохи вище чи нижче. А щоб уникнути ефекту “другого підборіддя”, витягніть шию і опустіть підборіддя до низу. На відчуття подібна поза не є надто природною, але на фото вийде гарний і чіткий контур обличчя.
Простежте, щоб ваше обличчя освітлювалось повністю. Уникайте тіней чи сонячних бліків. Якщо не брати до уваги штучне освітлення, найкраще фотографуватись за годину після світанку і до заходу сонця. Тоді світло найбільш рівномірне і м’яке, відтак – сприятливе для вдалих кадрів.
Не забувайте і про поставу. Часто саме нерівна постава псує хороші фото. Ніколи не стійте перед камерою в анфас – це додасть вам кілька зайвих кілограмів. Будьте “асиметричними”. Крутіть корпусом, рухайте плечима та й загалом більше рухайтесь. На таких фото ви не виглядатимете, немов закам’янілі. Не виключено, що може обійтись не без недоліків. Але, зрештою, фото у русі завжди виглядають ефектно і гармонійно. До того ж, чим більше кадрів – тим більша вірогідність, що з них можна буде відібрати вдалі.
Станьте у правильну позу: не притискайте руки і ноги до тіла, додайте до кадру життя. Спробуйте зігнути руки – це додасть стрункості. Але не напружуйте кисті, інакше ефект виявиться протилежним. Щодо ніг, ідеальними позами для фото є схрещені у кісточках ноги або поза, коли ближча нога до об’єктива камери зігнута, а вся вага перенаправлена на опорну ногу. Зрештою, практикуйте пози і обирайте найбільш вдалі саме для вас.
Налаштування на зйомку
Найважливіший етап, який є наскрізним у процесі зйомки – це настрій. Будьте впевненими у собі і камера вас неодмінно “полюбить”. Забудьте про свої недоліки і зосередьтесь на перевагах. Об’єктив показує не тільки усі зайві кілограми (якщо не вміти оперувати своїм тілом), але й ваше внутрішнє щастя. Щира посмішка та хороший настрій – ось по-справжньому дієві способи зробити фотозйомку вдалою.