Сучасні діти все частіше проводять своє дозвілля з гаджетами в руках, а не на свіжому повітрі. Однак вплив технічних пристроїв може бути шкідливим. Саме тому потрібно вчасно повернути дитини до реальності і не дозволити їй переміститися у віртуальний світ.
Можливість стати ким завгодно, необмежені ресурси і яскрава картинка діють як приманка для нестійкої дитячої психіки. Тоді малеча починає існувати в телефоні, а не на планеті Земля.
У комп’ютерній грі набагато легше змоделювати себе, ніж зрозуміти власне “я” у зовнішньому світі. Тоді навіщо напружуватися, якщо можна легко втекти від усіх проблем?
Однак таке захоплення віртуальним життям призведе до серйозних наслідків і труднощів з реальним. Дітей потрібно вчасно витягнути з кіберпростору, поки він не вкоренився у їхній свідомості.
По-перше, саме батьки винні в тому, що дитина надто сильно захопилася комп’ютером, телефоном чи іншими пристроями. Не потрібно звинувачувати в цьому малечу і перекладати на неї відповідальність.
По-друге, необхідно залучати дитину до роботи або навчання. Звичайно, що у вас виникатимуть труднощі, пов’язані з протестами дитини. Однак у неї повинні бути певні обов’язки, які вона має виконувати.
Якщо дитина буде регулярно прибирати у своїй кімнаті, мити за собою посуд чи викидати сміття, то зможе швидше повернутися до реальності. Головне регулярно дотримуватися цих правил.
Ви можете ставити умову, що ігри будуть лише після виконання усіх обов’язків. У якості покарання може стати заборона вмикати комп’ютер.
По-третє, проводьте час спільно зі своїми дітьми. Присвятіть їм власну увагу. Наприклад, ви можете піти в ліс на вихідних або відвідати розважальний центр. Поцікавтеся в дитини, чим би вона хотіла зайнятися.
Варіантів для різноманітних активностей багато: починаючи з ліплення глиною, закінчуючи американськими гірками. Згодом дитина звикне до спільного дозвілля і буде сама проявляти ініціативу.
Чи доводилося вам стикатися з подібними проблемами?