Як звичка скаржитися впливає на ваше здоров’я (і змінює мозок – буквально)

Виплеснути назовні обурення – справа корисна, тому що тим самим ми звільняємося від шкідливих для нашого фізичного і ментального здоров’я емоцій, але скарги – це зовсім інше.

Наш мозок – неймовірний. Він не тільки підтримує фізичний стан нашого організму всі 24 години і 7 днів на тиждень, посилаючи сигнали легеням, щоб вони «не забували» дихати, і серцю – щоб воно справно гойдало кров, але і визначає всі свідомі і підсвідомі думки і дії.

Мозок – це свого роду м’яз, значить його, як і будь-який інший, ми можемо тренувати для того, щоб зробити кращими.

Або ж ми залишимо все як є, і дозволимо собі загрузнути в полоні хворих шаблонів і схем поведінки.

Візьмемо, наприклад, звичку скаржитися. Коли ми постійно на щось скаржимося і бурчимо, то тренуємо наш мозок, щоб він мислив негативно і створював все нові і нові неправильні шаблони. Тим самим ми завдаємо шкоди самим собі, а саме – власному здоров’ю.

Хоча виплеснути назовні наші розчарування і обурення – справа корисна, тому що тим самим ми звільняємося від шкідливих для нашого фізичного і ментального здоров’я емоцій, але скарги – це зовсім інше. Тим більше, коли потік скарг не припиняється ні на день. Тут вже час бити на сполох.

Коли ми скаржимося кожен божий день з приводу і без, то втрачаємо здатність бачити позитив і радіти, тим самим – тренуємо наш мозок саме так сприймати все, що відбувається, навіть не намагаючись розглянути всі краще. А це означає, що мислити позитивно нам буде все важче з кожним днем.

Отже, як же нескінченні скарги впливають на ваше здоров’я:

1. Це створює негативний фільтр.

Чим більше ви скаржитеся з кислим виразом обличчя, тим швидше мозок починає створювати своєрідний фільтр, через який пропускає тільки все погане і дратує вас.

Якщо час від часу поскаржитися на щось – це нормально, і так роблять всі люди. А ось коли потік скарг стає просто невичерпним і не припиняється ні на день – це змінює перспективне мислення і те, як наш мозок обробляє інформацію.

Замість того, щоб сформувати нейтральну або позитивну перспективу щодо подій і ситуацій, ваш мозок створює фільтр, який пропускає тільки один формат – негативний.

Наприклад, замість того, щоб помилуватися прекрасними квітами, які розцвіли перед вашим офісом, і подумати про те, як ви їх любите, ви починаєте скаржитися, що їх пилок викликає алергію.

Або, наприклад, замість того, щоб порадіти і подякувати сусіду, який побажав вам доброго ранку, проходячи повз вашого двору, ви скаржитеся, що він занадто голосно прокричав і взагалі – надто вже нав’язливий, і, напевно, це недарма.

Через негативний фільтр пропускаються абсолютно всі події та ситуації у вашому житті, а це значить, що вам буде складно, а часом і неможливо, радіти маленьким приємним дрібницям, які оточують нас на кожному кроці.

2. Це знижує рівень серотоніну.

Чим більше ви скаржитеся і міняєте своє мислення, щоб воно пропускало інформацію через негативний фільтр, тим нижче рівень серотоніну в організмі, який ще називають «хімічним елементом щастя».

Звичка скаржитися буквально позбавляє вас можливості насолоджуватися життям і бути щасливими, тому що ваш мозок не тренується працювати так, щоб рівень серотоніну збільшувався.

Замість того, щоб насолоджуватися прекрасними квітами і їх ароматом, отримуючи чергову порцію серотоніну, ви відчуваєте себе нещасним.

3. Це збільшує навантаження на організм.

Звичка щодня скаржитися не тільки виробляє негативне сприйняття життя, але також негативно позначається на роботі всього організму.

Вона може викликати головний біль, слабкість в м’язах, млявість, м’язові спазми … Це фізично виснажує вас, ви відчуваєте себе розбитими і хворими.

4. Це сприяє тому, що рівень стресу збільшується.

Жаль і скарги, як кажуть, це прямий шлях до пекла. Дійсно, якщо ви кожен день будете так робити – постійний стрес вам забезпечений. Мало того, його рівень буде рости з кожним днем.

Пояснюється це тим, що ваш мозок пропускає всю інформацію через негативний фільтр. Відповідно ви гостріше реагуєте і постійно роздратовані через ситуації і подій, на які в нормальному стані навіть не звернули б уваги.

Стрес, а особливо тривалий, деструктивно впливає на роботу вашого організму, на ментальне і емоційне здоров’я.

Це викликає передчасний «знос» органів, створює навантаження на серце і сприяє депресії.

5. Це поглиблює депресію і змушує хвилюватися ще більше.

Нескінченні скарги налаштовують ваш мозок виключно на негативне сприйняття, що сприяє поганому настрою і, врешті-решт, депресії.

Депресія не дає вам бути собою, радіти речам, які колись приносили вам задоволення, а тут ще ви натренували свій мозок сприймати все виключно в негативному світлі … У результаті ви вже не можете сприймати навколишній світ інакше, як крізь призму негативної перспективи, з песимізмом або цинізмом коментуючи все, що відбувається.

Для людей, схильних до занепокоєння, це також вкрай шкідливо, тому що скарги створюють все нові тригери, які сприяють зростанню рівня стресу.

Адже ваш мозок не зупиняється ні на хвилину. Він постійно «штампує» нові тригери «а що, якщо», «а раптом». Воно й не дивно, адже ви так натренували свій мозок, і по-іншому він уже не вміє.

6. Це вносить напругу у відносини.

Коли у вас практично весь час – поганий настрій, і ви постійно скаржитеся, це впливає на людей, які оточують вас.

Ви переносите свій кепський настрій на них, що псує відносини і вносить напруженість.

Погодьтеся, адже непросто вислуховувати нескінченні скарги з незначного приводу, а то і зовсім без нього, іншу людину. Зрештою, така поведінка партнера стомлює і виникає бажання дистанціюватися від нього.

Коли ви скаржитеся кожен день, то домагаєтеся одного – від вас врозтіч тікають люди, тому що у них немає ні сил, ні бажання вислуховувати весь цей негатив і ставати жертвами вашого завжди зіпсованого настрою.

Так що ж робити? Точно так само, як ви натренували свій мозок мислити негативно, ви можете натренувати його мислити позитивно.

Адже ви вже самі помітили, що нескінченні скарги руйнують не тільки вас і ваше життя, а й життя тих, кого ви любите? А значить потрібно діяти. Перший крок в цьому напрямку – контролювати своє сприйняття і поведінку, адже вам необхідно їх кардинально змінити!

Отже, якщо ви «зловите» себе на тому, що знову починаєте скаржитися або сприймати все виключно в негативному ключі – усвідомте це і прагніть змінити шаблон поведінки.

Ваші рішучість і старання з часом приведуть до того, що звичка скаржитися просто зникне.

Спробуйте, у вас обов’язково все вийде!

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector