Які продукти та страви зберігають свій смак навіть після заморожування

Часом, щоб зберегти деякі продукти чи навіть готові страви якнайдовше, ми використовуємо один із найлегших та найочевидніших способів – заморожування. Адже замерзлі харчі уникають передчасного псування. Такий спосіб дає змогу поласувати улюбленим продуктом у будь-яку пору року та добряче економить час для приготування деяких страв.

А головне, що після заморожування овочі та фрукти зберігають всі мінеральні речовини і більшість вітамінів.

Утім, навіть досвідчені господині часом бідкаються, що і смак, і консистенція продуктів змінюються. Саме тому ми пропонуємо вам ознайомитися з певними особливостями зберігання заморожених продуктів, щоб уникнути подібних прикростей.

Тепер ви точно знатимете, які страви та напівфабрикати зберігаюся свій смак після заморожування, а з якими проводити експерименти навіть не слід.

Хліб

Не слід дивуватися тому, що хліб можна зберігати в морозилці. Зараз пояснимо чому і навіщо. Інколи хліба не вистачає, а інколи його стільки, що доводиться викидати черстві рештки у смітник. Заморозити свіжий хліб дуже легко й інколи навіть необхідно. Це зберігатиме його смакові якості, форму і навіть м’якість. 

Так часто роблять у маленьких магазинчиках, куди завозять вдосталь хліба. Якщо товару аж надто багато, продавчині ховають половину буханок у морозилку. А тоді за потреби дістають його звідти. Розморозити хлібобулочні вироби можна у мікрохвильовій печі. Для цього достатньо 15-20 секунд.

Кисломолочний сир

Інколи господині заморожують молочні продукти, як ось сир. Втім, варто зауважити, що перед заморожуванням його слід гарненько віджати. Це допоможе позбутися сироватки, вивівши із продукту зайву рідину.

Смак розмороженого сиру тільки трохи відрізняється від свіжого. Тому цей продукт чудово підійде саме для приготування страв, як ось: налисників, млинців, вареників.

Твердий сир

З твердим сиром клопотів менше. І його можна сміливо зберігати у замороженому вигляді. Втім, доведеться пожертвувати формою. Охолоджений продукт не буде злипатися, однак після розморозки стане дуже крихким. Помітно втратиться аромат та смак. Тож вирішувати вам: з’їсти його одразу чи приберегти на чорний день. 

Після заморожування твердий сир підійде тільки для приготування піци, салатів, супів, начинок та інших страв. Але, якщо ви все ж таки бажаєте ризикнути й помістити у морозилку сир для нарізки, то зберігати його краще на нижній полиці. Тільки там є оптимальна вологість і температура, які допоможуть зберегти форму продукту.

М’які сорти сиру

Мовимо про такі види сиру, як рікота, фета та вершковий. Їх взагалі краще не заморожувати. Через надмірне охолодження вони втратять не лише смак, а й структуру. Тож після розморожування ви отримаєте зайву сироватку, а кремоподібна маса сирів перетвориться на згустки.

Сметана

Як і вищезгадані сорти сиру, сметану краще не заморожувати взагалі. Продукт втратить свою консистенцію і  розшарується. У результаті ви отримаєте сироватку і білу масу з крупинками. Втім, якщо прикрість таки трапилася, то не слід впадати у паніку. Усе ще можна виправити. Достатньо віджати через марлю отриману масу і сметана стане ніжним крем-сиром. Тепер у вас буде смачна намазка на хліб або ж начинка для тарталеток.

Молоко Із заморожуванням молока жодних проблем не буде. Тому, якщо у вас є трохи зайвого продукту, шукайте пластикову пляшку, вливайте все туди і відкладайте в морозилку до кращих часів. Не рекомендуємо заморожувати молоко у скляних місткостях. Не забувай, що заморожена рідина має здатність розширюватися.

Солодкий перець

Солодкий перець часто стає прекрасним доповненням легких закусок чи основним компонентом головних страв. Тому господині запасаються подібними овочами. І, шукаючи способи зберегти їх якнайдовше, ховають все у морозилку. Низькі температури солодкий перець переносить. Постраждати може хіба що форма, але на смак це ніяк не вплине. 

Петрушка, кріп та інша зелень

Попри всі страхи та упередження, що заморожувати зелень немає сенсу, було доведено, що за дотримання правильних умов зберігання, заморожена петрушка та кріп не втрачають корисних запасів вітаміну С. Мало того, поживних речовин там більше, аніж у тепличних побратимів. 

Також, окрім поживних речовин, розморожена зелень зберігає свій автентичний вигляд та смак.

Рис

Щоб зекономити час, кожна господиня, яка цінує власну працю, може зварити рис (особливо коричневий) заздалегідь. Дати йому охолонути і заморозити, щоб надалі використовувати тільки при необхідності. 

Для цього спочатку дайте рису охолонути. Тоді перекладіть у контейнер або поліетиленовий пакет і заховайте у морозилку.

Для розморожування рису, достатньо перекласти його в миску з невеликою кількістю води і розігрівати у мікрохвильовці.

Баклажани

Баклажани, як і більшість фруктів та овочів прекрасно переносять заморозку. Ви з легкістю можете приберегти їх на зиму, щоб потім цілий рік балувати гостей смачними рулетами, рагу та салатами.

Важливо, що після розморозки баклажани зберігають форму та смак.

Яйця

Сирі яйця зручно заморожувати без шкаралупи. Оскільки вона у процесі охолодження може лопнути. Тож, щоб заморозити цей продукт, з ним доведеться трохи повозитися. Розбийте яйця в миску, трохи збовтайте і вилийте отриману масу у будь-яку місткість. Тільки в такому вигляді можна заморозити цей продукт.  

Слід також зауважити, що після розморожування яйця матимуть зернисту структуру. Але не лякайтеся. Це ніяк не вплине на смак і якість. 

Ягоди

Як ми уже згадували вище, фрукти та овочі чудово переносять всі етапи заморозки, зберігаючи при цьому форму, смак та поживні речовини. Те ж стосується і ягід. Охолодження ніяк не вплине на них, однак допоможе зберегти їх свіжими надовго.

Дріжджі

Загалом дріжджі й без заморожування доволі довго залишаються придатними для використання. Однак ситуації бувають різні. Тому, щоб завжди мати під рукою обов’язковий елемент пухкої випічки, дріжджі можна заморозити. Втім, пам’ятайте, що зберігати в холодильнику їх можна не більше двох тижнів.

При низькій температурі грибки у дріжджах впадають у стан “сну”. Це допомагає продукту залишатися свіжим. За такою схемою і працює заморожування для дріжджів. 

Про заморожування напівфабрикатів та готових страв

Готові страви також непогано піддаються заморожуванню. І, дотримуючись усіх правил правильного зберігання продуктів, ви не зможете відрізнити заморожену їжу від свіжої.

Отож, тісто і паста, паштети, котлети, голубці, відбивні, млинці, сирники – усе це цілком піддається заморозці.  

Втім, як і з сировиною, деяким стравам замороження шкодить. Найбільший удар, звичайно ж, отримують смакові якості.

До найбільш вразливої групи відносимо: вершковий соус та страви з молочної продукції.

Також не піддається низьким температурам кефір. 

Млинці

Для заморозки найкраще підходять дріжджові налисники на молоці. Вони навіть після розморозки залишаються еластичними, пишними та ароматними. 

Заморожені млинці з начинкою можна зберігати 2-3 тижні, без начинки – не більше 3 місяців.

Однак не забувайте, що термін зберігання заморожених продуктів аж ніяк не є нескінченним. А особливу увагу звертайте на м’ясні страви. 

До слова, відбивні швидко розморожуються. При цьому вони не втрачають смак та аромат. Тому ця страва прекрасно переносить такий вид зберігання.

Єдине, чим доведеться пожертвувати, ідеальною скоринкою із сухарів.Зате відбивні, смажені в яєчному клярі, своїх властивостей не втратять. Їхній ідеальній поверхні не зашкодить навіть заморозка. 

Випічка

Усі ми любимо бабусин яблучний пиріг. Однак часу для гостювань немає, а поласувати смачненьким хочеться. Тому просимо стареньку замісити тісто, сформувати смаколики, обгортаємо все це харчовою плівкою і ставимо в морозилку. Все, тепер смак бабусиної турботи завжди під рукою. А коли захочеться смачного десерту до чаю, то розморожену заготовку відправляємо в духовку. Випікати таке диво доведеться близько двох годин.

Отож, поласувати взимку свіжими овочами чи фруктами дуже корисно. А після важкого робочого дня, коли сил на приготування страв немає, готова їжа неабияк стане в пригоді. Усе це тепер цілком реально завдяки звичайній морозилці.

Тому зберігайте продукти правильно й полегшуйте собі життя!

А які цікаві факти про зберігання продуктів знаєте Ви?

Ivanna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector