Людина не робить висновків і вкотре повертається туди, де їй зробили боляче.
Оточуючі спочатку намагаються підтримати чи поспівчувати, а потім просто відходять в сторону, мовляв, а що вдіяти, якщо до людини не доходить, що не варто повертатися туди, де їй погано. Хіба це не зрозуміло? Та зрозуміло. Але…
У людей є особливе почуття провини й відповідальності за ту ситуацію, яка склалася. Тому вони неодноразово намагаються змінити і покращити токсичні відносини. Якщо у сім’ї чоловік випиває, то треба його вилікувати і все налагодиться. Якщо недолюблюють батьки, тоді треба ще більше їм догоджати і все буде нормально. Якщо мала зарплатня і начальник – звір, то треба старанніше працювати і ситуація покращиться.
Ілюстративне фото. Зображення не є документальним підтвердженням описаної ситуації.
Так Тамара дружила з однією дівчиною. Якось вона прийшла до подруги в гості, а та почала відкрито над неї насміхатися і говорити про свої переваги. Тамара нічого не змогла їй відповісти, а вже вдома обдумувала варіанти відповіді. Та на цьому їхні стосунки не закінчилися і дівчина продовжувала ходити до подруги. Там вона незмінно вислуховувала чергові образи. Почуття провини не дозволяло їй припинити спілкування і штовхало на постійні спроби все владнати. Адже, якщо до мене так ставляться, то значить я на це заслужила. Це моя вина.
Люди терплять і докладають небачених зусиль, щоб “врятувати” відносини з агресором, алкоголіком чи іншою токсичною особою.
Згодом вони беруть перерву. Як тільки рани стягуються, пора знову в бій. Здається, що до бажаної цілі залишилося зовсім трохи. Це замкнуте коло зможе перервати або небезпечний випадок для життя, або усвідомлення того, що вашої провини в цій ситуації немає. Кожна людина повинна відповідати за свої вчинки, а ми лише можемо вимагати гідного і шанобливого ставлення до себе.
Немає сенсу намагатися врятувати те, що давно втрачено. Потрібно подбати про себе, поки не пізно. Для цього не повертайтеся туди, де вам роблять боляче.
А ви згідні з цією порадою?
Питання було піднято ще раз – син і невістка приїхали до нас в гості в міську квартиру з нагоди чергового сімейного свята. Я знову категорично заявила, що їм на нашу дачу дорога закрита
“У снах завжди приходять підказки” — тлумачення снів за днями тижня
Най-най Знак Зодіаку: чим ви кращі за інших?
Смачні та пишні млинці на молоці, за бабусиним рецептом
– Позичати родичам гроші – то собі гірше робити, – казав чоловік. Шкода, що я його тоді не послухала.
Моя донька 6 років зі мною не розмовляє, не цікавиться моїми справами взагалі
«Після весілля все вляжеться», — написав майбутній чоловік доньки іншій жінці, поки я несла коровай до зали.
Свекруха мене, як невістку, відразу не сприйняла. Затялась, сказала, що навіть на наше весілля не прийде. Слова свого дотримала. В ту суботу, коли ми з чоловіком побрались, вона пішла копати картоплю
Як привчити себе регулярно готувати чебуреки. Рецепт чебуреків з м’ясом
Кращі маски для глибинної підтяжки шкіри обличчя – готуємо у домашніх умовах та тішимось результатам!
Через свою різкість посварилась зі свахою і невісткою. Та я вважаю, що все зробила правильно
Пропустила весілля дітей, бо заробляла їм на життя. А вони мені ще й як віддячили
Начальник звільнив стару прибиральницю, а вона сказала йому три слова, які повністю змінили його життя
Я сказала свекрусі, що вона може пожити у мене всього декілька днів, а потім нехай сама вирішує свої проблеми. Я її у гості до себе не запрошувала, а тим паче не дозволяла тут жити. А пані Галина подумала, що я просто так жартую і мій чоловік також посміявся
“Олю, ти така класна!” – із захопленням сказала подруга. “Так, я знаю”, – відповіла впевнено
Та хіба так можна – проміняти ювілей рідної матері на вечірку з друзями?Я ще за місяць до свята попередила сина з невісткою. А вони сидять у телефонах, голови не підіймають – тільки кивають у відповідь
Ось що вам треба знати, якщо вам 50
Двадцять одна дитина. І у всіх одна мама
У кoжнoгo пoвиннa бyти людинa, якy нe copoмнo зaпpocити в гocтi, кoли в квapтиpi бeзлaд…
