Заборонені фрази, які не слід говорити дітям. Ці фрази крадуть у ваших дітей щастя

Дорослі безпосередньо впливають на формування психіки своїх дітей. Вони не завжди замислюються над сказаними словами, тому часто травмують малечу. Залякування, погрози, попередження і навіть нагадування відкладаються у свідомості і перетворюються на негативні установки.

Частіше за все, батьки нехотячи завдають шкоду і насправді мають добрі наміри. Для того, щоб їхні дії були справді ефективними варто проаналізувати власні звертання до дітей і позбутися тих висловлювань, які є деструктивними. 

Фрази, які крадуть у дітей щастя

Виховати ментально здорову дитину є важким завданням. Будь-яке сказане слово може поранити малюка і зробити його нещасним. Саме тому батькам потрібно контролювати той спосіб, в який вони виражають свої емоції. 

«От твій однокласник – справжній солодець. Він відмінник, спортсмен, а ти…»

Зазвичай батьки говорять такі фрази для того, щоб додати своїй дитині мотивації. Проте це провокує лише занижену самооцінку, невпевненість в собі та відчуття меншовартості. Така дитина буде зі всіх сил догоджати мамі з татом, нехтуючи власними бажаннями. 

«Якщо будеш кривлятися, то таким і залишишся»

Діти рідко бувають серйозними. Їм властиво веселитися, дуріти, гратися і робити різні гримаси. Навіщо їх зайвий раз лякати? Насолоджуйтеся щирою безтурботністю малечі, адже вона так швидко мине…

«З якого місця у тебе руки ростуть?»

У дітей недосконала координація та увага, тому вони часто ламають речі чи розбивають посуд. Батькам не варто їх щоразу за це критикувати, адже така реакція позбавить малечу бажання проявляти ініціативу і самостійно пробувати щось нове. До таких випадків потрібно ставитися з розумінням і терпінням.

«Якщо будеш нечемним, то тебе забере чужий дядя»

Можливо, ви справді досягнете свого і зробите дитину більш слухняною, але якою ціною? Разом з цим у неї з’являться страхи й побоювання, які підірвуть довіру до навколишнього світу.

«Ти найкращий і найрозумніший»

Така демонстрація любові до дитини виховає у ній занадто високу думку про саму себе. Проте у зрілому віці вона почне стикатися із ситуаціями, в яких все здаватиметься несправедливим. Адже звичка чути похвалу буде заважати сприймати критику. 

«Годі плакати через дурниці»

У кожного своє поняття трагедії, тому не варто знецінювати чужі почуття. 

«Спочатку їсти, потім будуть мультфільми»

Якщо спочатку торги можуть стати дієвим методом виховання, то згодом вони переростуть у таку форму взаємодії, коли дитина не захоче нічого робити без винагороди. 

«Не хочу тебе навіть бачити»

У пориві злості батьки можуть некоректно висловитися у сторону своїх дітей. Так, пройде час і вони охолонуть, а ці слова більше не будуть мати жодного значення. Проте неприємні фрази залишать рани на дитячому серці, які викликатимуть відчуття самотності, страху і непотрібності. 

«Ще раз отримаєш погану оцінку і залишишся без мультфільмів»

Якщо батьки регулярно кидаються погрозами, які потім не виконують, то діти перестають на них реагувати. Вони розуміють, що їм все зійде з рук. Краще обирайте ті покарання, які ви дійсно зможете за потреби реалізувати. Таким чином батьки будуть мати авторитет в очах малечі.

«У мене немає грошей»

Під час відмови поясніть дитині, чому ви говорите їй “ні”. Запропонуйте альтернативний варіант покупки, якщо це можливо. Банальне “у мене немає грошей” змусить дітей сприймати батьків як невдах, що веде до втрати поваги. 

А ви чули від батьків ці слова у свою сторону? Чи, можливо, вони присутні у вашому лексиконі стосовно власних дітей?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector