Загадки нашого тіла. Розвінчуємо міфи, які чуємо уже багато років

Те, як працює наше тіло інколи може бути для нас загадкою. А бажання її розгадати привело до створення чималої кількості міфів. 

Декілька з них ми спробуємо сьогодні розвіяти.

1. Потрібно спати вісім годин на добу

Ми часто чуємо, що вісім годин — це норма, проте це актуально далеко не для всіх.

Дослідження показують, що окремі люди мають ген, який дозволяє їм спати меншу кількість часу, ніж іншим.

Журнал Wired розповів про хімічну речовину під назвою Орексин, яка імовірно працює як замінник сну. Вона присутня в організмі в обмеженій кількості, і коли закінчується, ми починаємо відчувати втому.

Експерименти над мавпами показали, що речовина дійсно працює.

Таким чином, рекомендацію спати вісім годин не можна назвати шкідливою, але і підходить вона не для всіх.

2. Читання в темряві псує зір

Вважається, що читання при тьмяному світлі шкідливо для очей, про що якоюсь мірою свідчать збережені досі приліжкові лампи і представлені у великій кількості маленькі світильники спеціально для книг.  

Більшість фахівців в офтальмології сходяться на думці, що читання при тьмяному світлі не завдає шкоди очам. Безумовно, очі втомляться і з’являться деякі негативні наслідки, але вони будуть тимчасовими.  

3. Люди товстіють через повільний метаболізм

Якщо у вас швидкий метаболізм, ваше тіло спалює більше калорій. Це означає, що у здорових і підтягнутих людей більш швидкий обмін речовин, чи не так?

Ні, не обов’язково.

ABC News взяли інтерв’ю у доктора Джима Левіна, дослідника, який вивчав метаболізм як у худих, так і у повних людей. Він розповідає, що все влаштовано з точністю навпаки. Він стверджує, що люди, які страждають від проблем із зайвою вагою, мають більш високий метаболізмом. Якщо тіло більше, то і метаболізм вище, і навпаки.

Доктор Левін припустив, що проблеми з вагою у його пацієнтів були викликані не стільки швидкістю їх метаболізму, скільки малорухливим способом життя.

До того ж метаболізм — це лише частина проблеми. Небажаний набір ваги може бути викликаний нездоровим харчуванням, відсутністю фізичних вправ, а також рядом інших проблем. 

4. Причиною застуди є холодна погода

Застудитися просто замерзнувши неможливо, для цього потрібно зловити вірус.

Холодна або волога погода не може викликати застуду, але, здається, ніхто не хоче в це вірити. Застуду викликають віруси, вони є всюди і уникнути їх практично неможливо. Будьте уважні, контактуючи з хворими, і ретельно мийте руки.

Нестача сну або погане харчування також можуть знизити ваш імунітет. Пам’ятайте, що антибіотики не допоможуть в боротьбі з вірусами, вони ефективні тільки проти бактерій. Щоб впоратися з застудою, потрібно лише добре відпочити і поїсти.

Але чому тоді люди частіше застуджуються взимку?

Взимку люди більше часу проводять в закритих приміщеннях, тому якщо в приміщенні виявиться заражена людина, то вірус швидко пошириться. 

5. При укусі змії потрібно відсмоктувати отруту

Це не тільки досить неприємне заняття, але ще і марне.

За словами Марка Лейнера і доктора Біллі Голдберга, так можна занести інфекцію в рану.

Краще просто промити шкіру з водою і милом, знерухомити укушену ділянку тіла, по можливості розташувати його нижче серця і якомога швидше звернутися до фахівця. У деяких випадках також рекомендується накласти джгут, щоб уповільнити поширення отрути.

6. Небезпечно будити лунатика

Насправді небезпечно його не будити.

Звичайно, він швидше за все буде дуже здивований, що знаходиться не в ліжку, і може поводитися агресивно або злякатися. Проте, не можна дозволяти такій людині ходити куди їй заманеться, тому що вона може заподіяти собі шкоду.  

Таких фактів можна приводити до прикладу ще багато. В усе, що нам говорять вірити не можна, потрібно шукати наукові обгрунтування цим твердженням.

А в які з цих фактів ви і досі вірили?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector