Зайшли в магазин біля дому, за хлібом, і Настя побачила свою улюблену булочку – слоєчку з лимоном. “Купи, будь ласка, мені булочку”

Всі колеги відверто заздрили Насті, адже їй невимовно пощастило з чоловіком. Дбайливий, економний господар, не якийсь там легковажний марнотрат!..

Сама Настя теж спочатку раділа і погоджувалася – пощастило! Господарювати вона не вміла, тому що до заміжжя жила з батьками і просто віддавала частину своєї зарплати в загальний бюджет. А чоловік, вірніше, тоді ще наречений, відразу сказав: “Жінки погано справляються з грошима, тому всіма фінансами буду завідувати я. Ти молода, витратиш гроші на дрібниці”. Їй, звісно, було трохи прикро, адже вона людиною була розумною, до тринькання несхильною і була впевнена, що швидко всьому навчиться. Але – чоловік повинен бути головним. Він так сказав, значить, буде так.

Треба визнати, що фінансами чоловік керував дійсно чудово: платив за квартиру, купував продукти і речі, і кожен місяць щось відкладав. Він збирав всі чеки і заносив “прихід-витрата” в спеціальний зошит, не враховуючи, мабуть, тільки покупку хліба.

Зарплатну карту Насті чоловік відразу забрав собі, тому в розпорядженні дружини були тільки гроші, які їй дарували батьки на свята. Втім, за цими грошима чоловік теж стежив уважно: Настя мала говорити йому, що саме хоче купити і обґрунтувати необхідність покупки, тоді він приймав рішення, купувати чи ні.

Дуже часто пояснити, чому їй потрібна саме ця спідниця, Настя не могла: вибирали не ту, що їй подобається, а ту, що на розпродажі, в залишках. Якщо була потрібна кофточка, то чоловік купував оптом, упаковку з 10 або 12 штук – так виходило набагато дешевше, і Настя роками носила кофтини, змінюючи зношену на таку ж нову. “Навіщо купувати світлу сумку на літо, якщо у тебе вже є одна, чорна, і вона ще в дуже пристойному стані? А ще казала, що не марнотрат! Ось, у мене є сумка, я з нею і на роботу ходжу, і по магазинах – в будь-якій ситуації вона доречна. Чому тобі одній мало? ” – докоряв він Насті, коли вона заїкалися про покупку. Таку дрібницю, як колготки, чоловік взагалі купував сам, без Насті – він знав магазин, де їх продавали за наднизькими цінами.

Втім, він не був Кротом з “Дюймовочки” – він балував дружину подарунками на кожне свято. Найчастіше це були каструлі, сковорідки та інші корисні речі, але на день народження все-таки зазвичай він дарував Насті золоті прикраси. Те, що дружина не любила золото, в розрахунок не приймалося, як і те, що великі прикраси просто нікуди було одягнути: походи в кіно, театр, музеї, та й просто в гості, він вважав марною тратою грошей. Так і лежали непотрібні сережки, каблучки і ланцюжки в таємному місці, під наволочками, а Настя одягала, як в “День бабака” ту ж червону кофточку, дев’яту за рахунком …

З подарунками для інших людей, не для дружини, у нього були більш складні стосунки. Якщо людина була “потрібна”, їй подарунок купувався нехай і безглуздий, але обов’язково дорогий. Друзям і знайомим зазвичай передаровують то, що було в будинку, в нерозпечатаних коробках, в тому числі, і подарунки самої Насті чоловікові.

До речі, квіти Насті чоловік теж дарував – знав, що вона їх обожнює. На 8 березня. Вірніше, ні. На п’яте чи на шосте. “Тобі ж все одно, коли тебе вітають, а восьмого квіти дорогі,” – пояснював він.

Продукти закуповувалися в стратегічних кількостях: якщо газована вода, то упаковка, якщо картопля – то мішок, якщо печиво, то коробка. Окремою темою були акції. Настин чоловік дуже любив число “п’ятдесят”: то приносив 50 упаковок “Барні”, то 50 коробок чаю в пакетиках, то 50 упаковок ковбаси у вакуумній упаковці. Холодильник ломився від продуктів, Настя на кухні і в коридорі спотикалася об коробки і упаковки, поставлені одна на одну, висотою в половину її зросту.

“Живеш, як у Христа за пазухою, – дорікала Настю свекруха. – Навіть не знаєш, скільки батон хліба коштує! Повісила все на чоловіка… Ти йому ноги цілувати повинна!” Настя спочатку заперечувала – що вона щось не проти господарювання, тільки їй не довіряють навіть елементарну покупку хліба, але незабаром зрозуміла, що це марно: свекруха вважала свого сина мало не святим.

…Настя з чоловіком поверталися додому голодні і сильно втомлені – весь день ганяли у справах по всьому місту. Громадським транспортом добиратися було довго і важко, а на машині не поїхали, щоб не витрачатися на бензин, тому зараз ледве переставляли ноги: ранкової кави з бутербродом було явно замало для цілого дня біганини.

Зайшли в магазин біля дому, за хлібом, і Настя побачила свою улюблену булочку – слоєчку з лимоном. “Купи, будь ласка, мені булочку”, – попросила вона чоловіка і тут же стиснулася, побачивши, як він зблід від гніву. “Ти при своєму розумі? – голосно вигукнув він, не соромлячись оточуючих. – Яка булка? Вдома два кілограми вівсяного печива! Для кого купив? Ти що, потерпіти до дому не можеш? І потім питаєш, чому я тобі гроші не довіряю??? “

Руки у Насті розтиснулися, сумки впали на підлогу, щось сумно дзвякнуло всередині, але вона не звернула уваги. Прямо біля вітрини вона сіла навпочіпки, обхопила коліна руками, опустила голову і голосно заплакала. Тільки в цю мить вона зрозуміла, що в її житті щось не так…

А хто на вашу думку є головним у родині?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector