Вчора у нашому кемпінгу відбулась цікава історія.
Мама залишила трьохрічну донечку на території, а сама пішла у своїх справах. Люди підходили до дитини, запитували чи вона чогось не хоче, давали їй смаколики, грались з нею.
Десь через три години мама малечі повернулась, а всі інші жіночки, які були біля дівчинки почали їй читати мораль. Мовляв, що ти за мама? Як можна залишити маленьку дитину на такий довгий час саму? А якби з нею щось трапилось?
Її відповідь всіх здивувала:
– Дівчата, ну ви чого? Потрібно довіряти Всесвіту, тоді нічого не станеться. Он у мене – кивнула на доньку – все як прекрасно!
Ця історія наштовхнула мене на думку про різні підходи у материнстві. І я вважаю, що кожна має право на існування.
Одні матусі леліють своїх дітей, носять з ними, як курка з яйцем, не відходять, а інші можуть піти вирішувати свої справи, а дитина буде вдома сама.
І як не дивно перші недолюблюють других. Ну це зрозуміло, бо їхні погляди прямо протилежні один до одного. Вони не можуть зійтись десь по середині апріорі.
Ілюстративне фото. Зображення не є документальним підтвердженням описаної ситуації.
Одного разу розмовляла з жінкою. Уже старшою. Років 40 їй було. Вона почала розповідати про свою сусідку:
– Уявляєш, дитині 6 років, а її батьки залишають саму вдома, а самі на ринок чи ще куди їдуть. Кажуть, нащо її волочити за собою, змучиться.
– Можливо вони когось просили подивитись за дитиною, ми ж цього точно не знаємо.
– Але ж відповідальність за дітей однаково лежить на батьках. От ти б залишила дитину саму?
Я намагаюсь нікого не судити. Кожен сам робить свій вибір. І тому уникаю таких обговорень, але жінці відповіла.
– Знаєте, інколи діти в 6 років більш самостійні, ніж дорослі у 40. Тому це відносне запитання.Я даю можливість своїй дитині відчути самостійність, не бігаю за нею крок в крок. Навчаю приймати рішення, лише направляю в правильне русло. Можу пояснити вам на прикладі басейну. Я коли вчила дочку плавати, вона говорила мені “Мамо, будь поруч”, коли вона почувала себе в воді вільніше, то казала “Мамо, ти мене не тримай, але далеко не йди”, а коли навчилась плавати, то тільки казала “Та я сама, мамо, іди”. І я йду.
Моя відповідь жінку не задовільнила. Я очікувала.
– От я б нізащо не залишила. Я не буду поганою мамою, яка не стежить за своєю дитиною – сказала жінка.
А до якого типу матусь належите ви? Постійно знаходитесь біля дитини чи даєте їй свободу?
«Після весілля все вляжеться», — написав майбутній чоловік доньки іншій жінці, поки я несла коровай до зали.
– Позичати родичам гроші – то собі гірше робити, – казав чоловік. Шкода, що я його тоді не послухала.
Моя донька 6 років зі мною не розмовляє, не цікавиться моїми справами взагалі
Навіть старі бабусині сковорідки заблищать як нові: перевірений засіб
Смачні та пишні млинці на молоці, за бабусиним рецептом
Питання було піднято ще раз – син і невістка приїхали до нас в гості в міську квартиру з нагоди чергового сімейного свята. Я знову категорично заявила, що їм на нашу дачу дорога закрита
“У снах завжди приходять підказки” — тлумачення снів за днями тижня
Най-най Знак Зодіаку: чим ви кращі за інших?
Розчин з дріжджів: полийте ним свої рослини і ваш урожай збільшиться!
Колись у мене була сім’я: ми з першою дружиною Ірою виростили доньку, купили квартиру, жили спокійно. Але потім у моєму житті з’явилася Поліна, і я все зруйнував.
Якби не важка хвороба чоловіка, я б ніколи знову не була щасливою…
Що змусило молодого хлопця забрати жити до себе літню сусідку?
– Доведеться трохи потерпіти! – зціпивши зуби сказала Катя, коли наважилась відвідати матір. ЇЇ вже 8 років не було у рідному місті
До нас приїхала моя мама з села. Тільки ми з нею зайшли в квартиру, як чоловік мені каже – нехай теща їде до своїх родичів. Я зібрала свої речі і поїхала разом з мамою
Відмовилася дати зовиці грошей на лікування дитини, вже накипіло. Вони ще колишній борг не повернули. Думає, що ми ті купюри малюємо чи що?
Чи вмієте Ви бути поруч зі справжнім чоловіком? Стаття, яка відкриває очі!
Художник-самоучка перетворює металеве сміття в неймовірні скульптури
Справжня любов виглядає ось так, що б там не казали
– Люди, схаменіться. Ви хочете відібрати в хлопчика ті мізерні крихти? Ваші діти набагато кращі за вас. Вони навчилися співчувати та робити добро
