Запам’ятайте на все життя: 10 секретів вирощування великої цибулі!

Кожна господиня мріє про щедрий урожай. Аби його отримати потрібно гарно попрацювати. Ми знаємо, як спростити вам життя і покращити урожайність цибулі. Ось 10 порад, які успішно використовує безліч господинь. 

Секрет перший

З осені посипте ґрунт доломітовим борошном, якщо земля кисла. А якщо підґрунтя – глинисте, то внесіть до нього торф або пісок, але не надто багато, і перемішайте. 

Секрет другий

Аби запобігти розвиток захворювань цибулі, перед посадкою молоді цибулинки – сіянку замочіть у розчині марганцівки на 10-15 хв.

Секрет третій

Для того, що б цибуля краще проростала – зріжте верхні хвостики сіянки.

Секрет четвертий

Аби не було надокучливою цибулевою мухи – посипте рядки звичайною кухонною сіллю.

Секрет п’ятий

Рекомендуємо садити цибулю так: рядок цибулі, потім посіяти рядок моркви, а після рядок чорнобривців. Завдяки фітоцинтам, які виділяють ці рослини разом – легко позбавитися від небажаних шкідників.

Секрет шостий

Не забувайте підживлювати рослини.

Вперше це варто зробити, коли пробиваються на світ два листочки, такою сумішшю: візьміть 1 л перегною або 1 склянку курячого посліду і змішайте із 1 л води. До цього ж розчину додайте 35 грамів суперфосфату, який попередньо розчинили в теплій воді та 1 стакан дерев’яної золи.

Наступне підживлення зробіть через 2 тижні. Готуйте його так: змішайте 5 г калію, 30 г суперфосфату, 10 г сечовини та відро води.

Третій раз зробіть підгодівлю на початку липня тією ж сумішшю, що і другий раз, тільки не додавайте сечовину.

Секрет сьомий

Рекомендуємо додавати у ґрунт фосфор, адже він стимулює ріст рослини. І забудьте про свіжий гній та калій хлорид, як підживлення рослин.

Секрет восьмий

Якщо хочете, аби цибулю довго зберігалася – збирайте її до початку великих дощів, тобто у кінці липня.

Секрет дев’ятий

Дайте цибулі висохнути після того, як ви її зібрали. Найкраще це зробити на горищі: застеліть натуральну тканину та висипте на неї урожай. Потім  зріжте сухе перо залишивши в шийці 2-3 см.

Секрет десятий

Перебирайте цибулю час від часу. Старайтеся відразу забрати не дуже красиві плоди, а згодом відбирайте гнилі та пошкоджені, аби інші цибулини не заразилися і змогли перезимувати. Найкраще її зберігати у натуральних тканинах, або паперових мішках у сухих місцях.

Гарного багатого врожаю!

А які секрети по вирощуванню цибулі знаєте ви?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector