Йод – це усім відомий лікарський препарат, який використовується як антисептик для загоєння ран, порізів та інших шкірних захворювань.
Чому йод корисний для овочів і ягід
Йод бере участь в багатьох процес життєдіяльності рослин. Його дефіцит ви можете і не помітити, однак він є необхідним. Йод покращує азотний обмін та працює як антисептик. З його допомогою знищуються шкідливі мікроорганізми та бактерії.
Йод навесні стимулює пророщування насіння та захищає його від шкідників та хвороб. Найчастіше йод використовують проти сірої гнилі, борошнистої роси, різного роду плямистості і фітофторозу.
Йод і помідори
Для гарної розсади томатів, вам потрібно приготувати розчин з дощової води і декілька крапель йоду в пропорції 10 л води на 3 краплі йоду. Ретельно перемішайте, щоб розчин був максимально однорідним. Молодій розсаді достатньо одного такого поливу, щоб зміцнити та оздоровити рослину.
Для того, щоб не допустити розвиток фітофторозу можна провести таку обробку: 10 літрів води і 40 крапель йоду ретельно перемішати з 1 л сироватки та 1 ст. л. перекисом водню. Обробляти розчином кущі у вечірній час через кожні 10 днів.
Йод і огірки
Під час вирощування огірків змішайте 9 л води з 1 л нежирного молока та 12 краплями йоду. Такий розчин перемішуємо та переливаємо в обприскувач. Повністю обприскуємо ним огірки та грунт під ними. Це запобігає розвитку борошнистої роси та є чудовою профілактикою пожовтінню рослини. Цю обробку найкраще проводити через 10 днів у травні — червні..
Йод і капуста
Щоб зміцнити капусту та оздоровити грядки зробіть наступне: змішайте 40 крапель йоду у відрі води і полийте розчином капустку, у якої лише почали формуватися головки.
Поливаємо в наступних пропорціях: 1 л на рослину.
Йод і полуниця
Щоб захистити полуницю від сирої гнилі приготуйте наступний розчин: 10 л води змішайте з 10 краплями йоду. Обприскуйте рослину ввечері тричі з інтервалом в 10 днів.
Вам була корисною ця інформація?