Жінку треба любити, а не розуміти: 10 цитат Ошо про кохання

“Жінка, як правило, починає з опору чоловікові, а потім не дає йому піти. Якщо ви хочете змінити думку жінки, погодьтеся з нею. Якщо ви хочете дізнатися, про що вона насправді думає, загляньте їй в очі, а не слухайте, що вона говорить”.

Ошо входить в число найбільш відомих і провокаційних духовних наставників нашого часу. Народжений під ім’ям Чандра Мохан Джеин, відомий в 60-х як Ачарья Раджніш і як Бхагван Шрі Раджніш в 70-х, Ошо мав славу освіченого містика, чиї звернення до своїх учнів були переведені і опубліковані в більш ніж 650 книгах на 35 різних мовах. Ясність розуму Ошо, його мудрість і гумор привертають увагу людей по всьому світу.

А ось що Ошо говорив про любов …

1. Закохані завжди бояться. І цей страх приходить до них немов подих вітру. Його не можна придумати спеціально або створити власноруч – він просто з’являється. Але все, що виникає саме по собі, здатне точно так само зникати. Любов приходить, розквітає всередині вас, змушує серце співати, спонукає танцювати, але завжди таїть в собі страх.

Що станеться, якщо сьогодні у ваше життя увірветься прохолодний і ароматний вітер, а завтра він просто зникне? Адже буття не обмежується лише вами одними, і цей вітер – всього лише гість, який буде поруч рівно стільки, скільки захоче, після чого просто покине вас.

Це змушує людей боятися, пробуджуючи в них власництво. Вони починають закривати всі свої двері і вікна, намагаючись утримати вітер з собою. Але якщо ваші двері і вікна закриті, то цей вітер уже не той, що був раніше. Його прохолода загублена, а раніше приємний аромат став огидним. Йому потрібна свобода, а ви відібрали її у нього, перетворивши на живий труп.

Прикриваючись любов’ю, люди тягнуть «трупи» один одного за собою, називаючи це шлюбом. Заради цього вони узаконюють свої відносини. Але любов і шлюб – речі несумісні. У світі справжніх почуттів укладення шлюбу неможливо.

Ви просто повинні любити, любити сильно і абсолютно, не думаючи про завтрашній день. Якщо сьогодні ваше існування блаженне, повірте, завтра воно буде ще краще. Якщо ви навчитеся довіряти, життя стане ще більш щедрим до вас. Вас чекає ще більше любові. Більше радості і задоволення.

2. Для мене немає нічого більш священного, ніж любов і сміх. Коли ви любите когось, всі страхи зникають. А коли ви самі стаєте цією любов’ю, то навіть смерть втрачає своє значення. Ісус був недалекий від істини, коли сказав, що Бог є любов. Бог, безумовно, уособлює собою вищу силу. Але мені хотілося б перефразувати Ісуса – то не Бог є любов, а любов є Бог. Бог – це всього лише символ, а любов це реальність. Бог – це міф, а любов це почуття мільйонів людей. Бог – це всього лише слово, а любов здатна перетворитися в танець серця.

3. Полюбіть себе, і ви зможете полюбити інших людей.

4. Як тільки людина опиниться в центрі любові, ймовірність того, що вона з неї вирветься, дуже мала. Річ у тому, що вона вже скуштувала найвищу насолоду. Долини тепер будуть здаватися дуже темними і огидними. Вона побувала на сонячних вершинах, попри те, що вони не були найвищими. Тепер вона буде рухається бажанням …

5. У всіх закоханих є одна загальна проблема: вони постійно жадають ще більшої любові, не розуміючи, що їхнє справжнє бажання насправді полягає в чомусь більшому, ніж сама любов. Їх мова обмежена словом «любов», вони не знають нічого, що могло б бути вище за її, але звичайна любов більше не приносить їм задоволення. І навпаки, чим сильніше ви любите, тим сильніша ваша спрага. Людина відчуває неймовірне задоволення у своєму центрі любові (четвертій чакрі) тільки в тому випадку, якщо енергія починає рухатися звідти до п’ятої чакри.

6. Відкиньте всі свої сумніви. Люди приходять до мене, кажуть, що хочуть любові, але при цьому сумніваються. Вони хочуть медитувати, але сумніваються. Їм хочеться танцювати, але вони сумніваються. Якщо у вас теж є сумніви і ви продовжуєте їх підживлювати, то ви пропустите все своє життя. Час настав – позбудьтеся від них! Нічого не потрібно робити, просто усвідомте це. І все.

7. Я вже згадував раніше, що жінку треба любити, а не розуміти.

8. Не забувайте про фундаментальні закони життя. Якщо жінка налаштована до вас вороже або просто ненавидить, то рано чи пізно вона все одно опиниться в ваших обіймах, тому що від ненависті до любові всього один крок, як і від любові до ненависті.

9. Ключ до щастя полягає в наступному: ви можете говорити про любов, ніжність і пристрасть, але справжнє щастя приходить в той момент, коли ви розумієте, що ще не втратили себе. Жінка, як правило, починає з опору чоловікові, а потім не дає йому піти. Якщо ви хочете змінити думку жінки, погодьтеся з нею. Якщо ви хочете дізнатися, про що вона насправді думає, загляньте їй в очі, а не слухайте, що вона говорить.

10. Якщо ви любите когось і цілий день знову і знову повторюєте йому слова «я люблю тебе», тому що вам подобається це робити, то спочатку ви можете зробити цю людину щасливою, проте рано і чи пізно їй це набридне. Згодом ви просто зробите ці прекрасні слова безглуздими. Не варто розкидатися ними даремно. Тоді вони будуть залишатися важливими, несучи в собі певний сенс.

В реальності ті з нас, хто дійсно любить, можуть взагалі не вживати цю фразу. Адже якщо любов не виражається у вчинках, то словами цього не компенсувати. А якщо любов видна сама по собі, то навіщо про неї говорити? У кожної людини має бути кілька слів, які вона використовує дуже і дуже рідко. І їх варто приберегти для особливих випадків.

Які з цих цитат сподобалися вам найбільше?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector