Бідна жінка пекла по дві хлібини кожного дня. Одну вона віддавала нужденним, а іншу залишала для власної сім’ї. Тож щоранку на її підвіконнику красувалася буханка хліба, яку міг взяти будь-який перехожий.
Перед тим як залишити її жінка промовляла молитву. Вона просила Господа допомогти її синові, який відправився на пошуки кращого життя.
Матір дуже сумувала за своєю дитиною і багато місяців не чула від неї жодної звістки. Жінка сподівалася, що син повернеться додому цілим і неушкодженим.
Минали дні. Господиня звернула увагу, що її хлібину кожного дня почав забирати один і той самий чоловік. При цьому він не говорив слів вдячності, а промовляв собі під ніс наступне: “Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро – повернеться вам”.
Жінка не могла второпати, що цей незнайомець має на увазі. Зрештою, її обурило те, що чоловік жодного разу так і не подякував їй. Вона вирішила, що прийшов час покласти цьому край.
Наступного дня господиня традиційно спекла дві буханки, але в одну з них підмішала отруту. І ось прийшов час залишати випічку на підвіконні, але в останній момент жінка схаменулася і викинула зіпсований хліб. Натомість вона знову спекла їстівну буханку і поставила її на звичному місці.
Дивний чоловік вкотре пригостився, пробурмотів свою фразу і пішов геть.
Того ж вечора у дім жінки постукав її син. Він повернувся втомленим, слабким і худим. На ньому не було лиця, а одежа неакуратно звисала.
– Мамо, ти не повіриш, яке диво зі мною сталося! Я з останніх сил йшов додому, але буквально в кількох кілометрах мені не вистачило снаги рухатися далі. Через сильний голод я впав на землю. Мабуть, смерть була близько, але якийсь дивний чоловік врятував мене. Він віддав мені цілу хлібину і сказав, що це його єдина їжа на день, але зараз вона мені потрібніша.
Жінка втратила дар мови. Вона одразу згадала свій ранковий план і отруєний хліб. Якби в останню мить вона не передумала, то могла б отруїти власного сина!
Лише тоді до неї дійшло, що означає фраза: “Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро – повернеться вам”.
Пам’ятайте, що у своїх вчинках завжди потрібно керуватися добрими намірами, навіть якщо за це вам ніхто не дякує.
Чи сподобалася вам ця притча?