Клин клином – не завжди вдале рішення. Грубістю грубість не нейтралізуєш. Втім, доволі часто емоції затьмарюють раціональність і ситуації можуть завершуватись на двох не надто приємних кінцевих. У більшості випадків, грубіяна так і ніхто на місце не ставить. І він, уникнувши покарання, збирається із силами, щоб нанести новий удар. Трапляється й таке, що грубіяну доводиться добряче попітніти, щоб виявитись грубішим у черговій суперечці. Адже йому починають відповідати не менш “люб’язно”, аніж він сам. Обидві ситуація не є коректними ні з точки зору психології, ні з боку людяності. Тож, давайте розбиратись, як же опанувати себе та людину, якій це не сила зробити самостійно.
Вдячність
Ніщо так ефективно не закриває рота, як слова подяки. Одним простим словом “дякую” ви немов наголошуєте, що, на відміну від свого опонента, у вас культура мови присутня. Це також характеризує вас як людину, яку складно вивести із себе. Щонайменше, у цій ситуації вам ні до чого псувати нерви. Спробуйте тим часом думати про щось справді хороше – і “перемога” виявиться на вашому боці.
Прийняття позицій
Взаєморозуміння ніколи не супроводжується розмовами на високих тонах. Якщо ви висловите своє прагнення дійти спільного знаменника, зникне потреба до вас докричатись (буквально). Лише скажіть: “Мені подобається ваша позиція”. Ці чарівні слова не тільки заспокоять грубіяна, але й перенаправлять діалог у цілковито нове русло.
Припиніть розмову
Якщо ви таки починаєте відчувати, що от-от перетнете межу – зробіть паузу. Це піде на користь і вам, і так званому “грубіяну”. Просте правило: порахуйте про себе до 10. І тільки після продовжуйте розмову. Якщо, звісно, відчуваєте, що ситуація ще може вирішитись у стані спокою. У протилежному випадку, найкращим рішенням стане припинення діалогу.
“Ви справді гадаєте, що мені необхідно вам відповідати?”
Цілком можливо, що після такого простого запитання з вашого боку суперечка зведеться нанівець. Опонент вкотре подумає, чи дійсно йому варто з вами вступати у розмову – аж надто спокійно ви сприймаєте ситуацію. Тож, у більшості випадків, після такого запитання “грубіян” прийме рішення визнати себе винним. Це видасться йому простішим, аніж спроби вивести вас із рівноваги.
“Ваші слова майже не зробили мені боляче”
Складно не зрозуміти, що ці слова не без іронії. Ви даєте зрозуміти, що необдумана грубість вам ні до чого. І ніщо, сказане вашим опонентом, не буде сприйняте вами за образу. Без жодних сумнівів, така відповідь шокує “грубіяна”. І він ще довго після вашої реакції буде гадати, у чому секрет такої стійкості.
Погодьтесь
Цілковита капітуляція теж буває доречною, якщо інших методів уже не застосувати. Втім, прийняття позицій “грубіяна” поставить крапку у конфлікті негайно. Ваш хороший настрій важливіший, аніж его кривдника. Як би не було складно дозволити собі таку розкіш, як мовчання, але інколи це буквально необхідно.
“У вас завжди на все знайдуться погані слова?”
Поставте нахабі діагноз, і без жодних докорів сумління. Це змусить його проаналізувати свою поведінку зі сторони. І, повірте, видовище виявиться не із найприємніших. Ймовірно, він ще довго переосмислюватиме свою поведінку і наступного разу буде більш ретельним у формулюванні свого невдоволення.
Сміху не завадить
На будь-які зауваження стосовно вашого зовнішнього вигляду чи поведінки – смійтесь. Перетворіть ситуацію у комічну. Не дозвольте, щоб слова вашого кривдника набули якогось сенсу. Дайте йому зрозуміти, що ви не сприйняли сказане серйозно. Сміх не тільки не дасть вам поринути у негатив, але й зіб’є з пантелику людину, що висловила свої негативні думки.
Висловлюйте любов
Немає нічого більш вбивчого, аніж любов. Якщо нахабство проявляє близька вам людина, не полінуйтесь вкотре сказати, наскільки сильно ви її любите. Часом, негатив супроводжується саме браком любові. Після подібного зізнання уся грубість миттєво зникне. Адже жоден негатив не зможе протидіяти чомусь настільки сильному, як любов.
Не забувайте про найважливіше і нехай жоден грубіян не вплине на ваше прагнення залишатись людиною.