Золото, яке не знає зносу… Як обрати?

Золото споконвіку вважалося і вважається елітним металом, символом гарного смаку і достатку, оскільки прикраси з такого матеріалу не з дешевих. 

Насправді, так було не завжди. Деякі проби золота зовсім не користувалися популярністю серед шанувальників коштовностей. 

Взагалі види цього металу виділяють за двома критеріями: пробою та кольором.

Що таке проба? Це співвідношення основного матеріалу та домішок, які часто ще називають лігатурою. 

375 проба

Не варто сподіватися, що прикраси такої проби довго Вам служитимуть і тішитимуть око. Вони досить швидко втрачають свій привабливий вигляд і якість. Ювеліри уникають роботи з таким низькосортним матеріалом. 

585 проба

Більш поширений і якісний варіант сплаву для виготовлення прикрас. Дуже часто в якості лігатури використовують всім відому мідь або ж срібло. До речі, срібні прикраси з позолотою, або поєднання двох металів забезпечать сережкам чи каблучкам незвичного і дуже оригінального вигляду. 

750 проба

75% чистого золота говорять самі за себе. Вироби такої проби є дуже якісними, довго зберігають свій первинний вигляд і тішать свого власника. Аби зносити такі прикраси – треба дуже постаратися.

900 проба

Дуже якісний та надійний матеріал, який рідко використовується для створення прикрас. Можна собі дозволити таку розкіш хіба, якщо ви мешканець Таїланду або ОАЕ. Щоправда є ще одна можливість стати володарем такої дорогоцінної груди металу – поставити собі коронку на зуб. Саме так! Із золота 900-ої проби виготовляють ці стоматологічні протези.

958/985 проба

Хоч в такому сплаві дуже багато золота, але купити прикраси з такою позначкою вам навряд вдасться. Справа в тому, що відсутність інших, більше стійких, металів робить виріб дуже вразливим і навіть крихким. 

Тепер варто поговорити про колір.

Червоне золото

Якщо Вам пощастило стати власницею якогось виробу з незрозумілим, але неймовірним червоним відливом, тоді можете бути певні – у цій прикрасі не лише золото, але й багато цинку та міді. 

Насичене жовте золото

До сплаву такого виробу не пошкодували срібла. Поєднання чистого золота зі сріблом чи міддю створює такий унікальний самобутній колір. 

Чорне золото

 В таких виробах справа зовсім не в сплаві. Швидше за все, прикраса піддавалася тривалому окисленню. 

Біле золото

Його найчастіше використовують в поєднанні з дуже коштовним камінням. До складу такого сплаву входить багато платини. Саме вона надає прикрасам такого вишуканого вигляду. 

Обираючи собі золоту прикрасу не забувайте звертати увагу не лише на колір та номер проби, але й на дизайн, оскільки вироби з великою кількістю пустот легко деформуються і ламаються. 

Чи була ця інформація для Вас корисною?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

SofiaP
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector