Важко уявити своє життя без взаємодії з іншими людьми. Спілкування – це невіддільна частина дружніх чи любовних стосунків. Саме від найближчих людей ми можемо чекати на підтримку, допомогу чи розуміння.
Та для того, щоб стосунки з оточуючим не псувалися, потрібно знати 8 золотих правил комунікації:
1. Не тримайте образ.
Потрібно знайти у своїй душі місце для прощення. Це принесе полегшення, у першу чергу, вам. При цьому не обов’язково підтримувати стосунки з людиною, яка змусила вас страждати.
2. Не ображайтеся на дітей за те, що вони вас не розуміють.
Між батьками і дітьми завжди велика прірва непорозуміння. Виною у всьому є різниця поколінь та рівень досвіду, який збільшується лише з віком.
3. Роблячи добро, не чекайте добра.
Навчіться творити добро безкорисливо. Не чекайте нічого натомість і не живіть ілюзіями, що хтось вам щось зобов’язаний. Отримуйте задоволення від своїх вчинків, які мають йти від щирого серця, а все хороше згодом повернеться бумерангом.
4. Не критикуйте!
Між критикою та образою дуже вузька межа. Часто наші слова зачіпають за живе, пригнічують і змушують відчувати невпевненість в собі. Якщо вашої поради не просять, тоді краще утримайтеся від коментарів, які не принесуть жодної користі.
5. Не сперечайтеся.
У кожного є своя точка зору, яка опирається на особистий досвід та переконання. Саме тому суперечки часто бувають марними, адже в результаті кожен залишається при своїй думці, яка має право на існування.
Не даремно Д. Карнегі казав: «У світі існує тільки один спосіб перемогти в суперечці – це ухилитися від неї».
6. Не нав’язуйте своє минуле оточуючим, якщо вас про це не просять.
Не варто змушувати когось орієнтуватися на ваш досвід – це не прояв турботи, а прояв агресії та токсичного ставлення.
7. Оцінюючи поведінку іншої людини, постарайтеся взяти до уваги ситуацію та обставини.
Ми можемо судити будь-який вчинок з точки зору власного “я”, а можемо поглянути на ситуацію зі всіх сторін. Перед тим як звинувачувати когось, спробуйте увійти в його становище і проявити розуміння.
8. Не вимагайте і не чекайте від інших схожості з вами.
Кожна людина – це окрема індивідуальність. Саме тому не варто в штики сприймати чужі вчинки, мотиви і цінності. Навчіться приймати оточуючих такими, як вони є. Не вимагайте від інших підлаштовуватися під ваш світогляд.
А яких правил ви дотримуєтеся у спілкуванні з оточуючими?