Звичка подрімати в обід – ознака здоров’я, а зовсім не лінь

Напевно, вам знайоме це почуття, коли в обід тягне на сон більше, ніж ввечері. Це може заважати вам працювати, або проводити активний спосіб життя.

Вам може здаватися, що ви ледар, або хворієте тому, що хочете спати. Ви навіть можете відчувати сором за таке своє бажання. Але, насправді, немає зовсім нічого поганого в потребі денного сну.

Згідно з дослідженнями, проведеними вченими National Sleep Foundation, для продуктивної роботи та підвищеної уваги необхідно засинати кілька разів на день по 20-30 хвилин. Доведено також, що денний сон не завадить нічному. Через те, що існує три типи денного сну.

Перший тип сну – запланований сон, в який впадають за графіком. 

Другий тип сну – екстрений сон, який приходить через втому і різку потребу набратися сил.

Третій тип сну – сон за звичкою, коли ви звикли лягати спати в один і той же час.Сон допомагає підтримувати роботу нашого біологічного годинника. Не чекайте страшенної втоми, щоб набратися енергії. Заплануйте свій сон.

Запланований сон у звичні години допоможе вам нормалізувати гормональний фон, температуру тіла і всі процеси метаболізму. Такий сон сприяє роботі всього організму та імунної системи.

Біологічний годинник кожної години унікальний, але все ж більшість людей сходяться в тому, що бажання подрімати зустрічає їх в проміжку з 13:00 до 15:00. Тому спробуйте виділити час на сон саме в цей час.  Так ви зможете зарядити свій організм енергією і з новими силами продовжити свій день.

Після денного сну ви все одно відчуваєте сильну втому і не можете ясно мислити? Швидше за все, ви робите щось неправильно.

якщо після денного сну, втома не покидає вас, то перевірте чи ви все робите правильно.

Поради про те, як підвищити користь денного сну:

  • Користуйтеся будильником, щоб постійно прокидатися в однаковий час.
  • Спробуйте знайти місце, де немає шуму.
  • Переконайтеся також, що приміщення достатньо темне.
  • Виберіть комфортну позу.
  •  Для регуляції температури, накрийте себе чимось.
  • Щоб уникнути «інерції сну», яка викликає запаморочення і відчуття сонливості, засинайте не більше, ніж на 30 хвилин.
  • Додайте собі ще трохи користі, випивши після сну воду з лимоном та медом.
  • Не біжіть у справах зразу, дайте собі трохи часу, щоб відійти від сну.

Щоб настроїти свій біологічний будильник візьміть у звичку прокидатися зранку в один і той же час. Повністю прокинутися вам допоможе ранкова прогулянка на свіжому повітрі.

Не засмучуйтесь, якщо ви не зразу зможете звикнути до нового графіку. Нововведення увійдуть в рутину через 30 днів.

Доктор медичних наук і один з дослідників National Sleep Foundation, Джеймс К. Уелш, вважає, що позбутися відчуття сонливості протягом дня можна горнятком кави, або 20-30 хвилинним сном.

Згідно з результатами вчених в галузі аеронавтики та космічного простору, в якому взяли участь космонавти й військові льотчики, встановлено, що 30 хвилин сну вдень підвищував продуктивність учасників на 34%, а концентрація уваги учасників зростала на 100%. Це зменшувало кількість помилок учасників.

Результати додаткових досліджень дозволили встановити, що недолік сну може привести до емоційних проблем. Людина стає більш схильним надзвичайно гостро реагувати на будь-яку ситуацію, або ігнорує і збирає емоції в собі.

Також за результатами досліджень, виявлено що нестача сну викликає ряд психологічних проблем: депресію, апатію та агресію. Невиспаність також безпосередньо впливає на якість вашого життя.

Отже, не соромтесь і не лякайтесь свого бажання поспати вдень. Робіть це свідомо і правильно. І лише тоді ви зможете уникнути проблем зі здоров’ям і покращити свою працездатність.

А як часто ви хочете спати вдень?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector