Неохайні “сови”: характерні риси розумних людей

Дуже цікаві дослідження!

Дослідження показали, що насправді розумні люди сплять довго і працюють в неохайних умовах. Звичайно, важливо рано вставати і працювати в більш-менш чистій обстановці, але коли справа стосується інтелекту, все зводиться в точності до навпаки.

Розумні люди можуть бути неохайними

Важливо мати чистий стіл. Так ви краще організуєте свою роботу. Але не варто зациклюватися на такому чистому столі. Дослідження, проведене науковим психологом Кетлін Вохс і її дослідницькою групою в Університеті Міннесоти, доводить, що брудний стіл може стимулювати творчість.

За даними Асоціації психологічних наук, учасників дослідження попросили запропонувати нові ідеї використання м’ячів для пінг-понгу. Одна група учасників була поміщена в брудну кімнату, в той час як інша група була поміщена в чисту кімнату. Результатом цього експерименту було те, що обидві групи дали приблизно однакову кількість ідей, але група, яка була поміщена в брудну кімнату, породила більше творчих ідей в порівнянні з групою, яка була поміщена в чисту кімнату.

Дослідники також з’ясували, що коли учасникам давали вибір між новим продуктом і встановленим продуктом, учасники в неохайній кімнаті вибирали новий продукт, а ті, хто знаходився в чистій кімнаті, вибирали встановлений. Учасники брудної кімнати показують, що неохайність стимулює «умовність», згадану в Асоціації психологічної науки.

Розумні люди пізно лягають

Багато людей вважають, що нічні сови мають тенденцію бути повільними або ледачими, враховуючи, що вони сплять більшу частину свого дня. Проте, деяка статистика показує, що нічні сови процвітають на рівні інтелекту. Newsweek обговорив дослідження, проведене, щоб показати різницю між совами і ранніми пташками з точки зору інтелекту.

Згідно з дослідженням в журналі Science, опублікованому Newsweek, ранні пташки мають те, що вчені називають «більш швидким підвищенням гомеостатичного тиску сну», в порівнянні з ранніми пташками, які постійно продовжують йти, опираючись сну. Ранні пташки вночі відновлюються, а вранці знову готові працювати. У дослідженні, проведеному Христиною Шмідт і Філіпом Пеньє з Університету Льєжа в Бельгії, брали участь 31 учасник: 15 нічних сов і 16 ранніх пташок. У цьому дослідженні вони були протестовані в лабораторії сну, де обидві групи були розділені приблизно на 4 години в режимі сну; якщо ранні пташки прокинулися в 8, нічні сови спали до 12. Коли ранні пташки були готові лягати спати рано, сова не спала всю ніч.

Потім дослідники вивчили кожну їх активність мозку, використовуючи МРТ, щоб побачити їх увагу. За результатами їх ранкових випробувань не було ніякої різниці між совами і ранніми пташками, але в вечірніх випробуваннях сови не були такими сонними і реагували швидше, ніж ранні пташки. Нічні сови були психічно бадьорими вночі, тому що вони можуть терпіти тиск сну в порівнянні з ранніми пташками, які були психічно втомленими і не могли зосередитися, коли справа доходила до нічної активності.

Ви вважаєте себе совами чи ранніми пташками?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector