10 речей, які повинен робити для дитини тато, а не тільки мама

Існує стереотип, що доглядати за дітьми – це жіноче завдання. На щастя, у сучасному суспільстві поступово відходять від такої думки. Сьогодні ми вирішили ще більше посприяти цьому процесу і підготували список 10 речей, які батько також повинен робити для своєї малечі:

Перше. Дарувати дитині обійми.

І дівчаткам, і хлопчикам важливо відчувати себе потрібними. Обійми – це чудовий спосіб проявити свою любов і подарувати відчуття безпеки. Зрештою, у зрілому віці діти навряд чи захочуть обійматися зі своїми рідними, а дефіцит таких проявів може вплинути на подальший розвиток малечі. 

Друге. Укладати дитину спати.

Чоловік повинен підміняти жінку і деколи колисати дитину. Таку практику потрібно починати змалечку. У два-три роки малеча також може засинати з татом. Поширеною є практика спільного сну дитини з батьками. До певного віку це навіть корисно, але з часом потрібно поступово відучувати дитину. 

Третє. Готувати їжу, коли є можливість.

Потрібно показати дитині правильний приклад і навчити її поважати матір. Адже дружина час від часу заслуговує на відпочинок. У такі моменти батько може перейняти на себе її обов’язки і спільно з малечею приготувати їжу. Згодом дитина навчиться допомагати і навіть зможе втягнутися в кулінарію. 

Четверте. Пояснити дитині, що їхня матір не прислуга. 

Ми звикли у будь-якій ситуації бігти по допомогу до матері. Однак є речі, які можна вирішити без її залучення в процес. Наприклад, дитина разом з батьком може пришити гудзик чи помити за собою посуд. Згодом такий приклад навчить самостійності і покаже, що мати – не прислуга. 

П’яте. Дізнаватися більше про свою дитину.

Хто водить малечу до лікаря? А в дитячий садок? А хто приходить на батьківські збори? Частіше за все, мама. Інколи цими справами повинен займатися й батько, щоб брати активну участь в житті сина або дочки і краще пізнавати їх.

Шосте. Привчати до гігієни.

Крихітну дитину батько може самостійно помити, а трішки старшу – навчити чистити зуби. Адже тато також знається на охайності. І йому під силу самостійно випрати свої шкарпетки, чи не так?

Сьоме. Купити дитині новий одяг.

Так, навіть тут інколи важлива думка батька. Зрештою, спільний похід по магазинах покаже, що ви турбуєтеся про свою дитину, хочете проводити з нею час і завжди готові допомогти або порадити. 

Восьме. Побути з дитиною на лікарняному.

На законодавчому рівні чоловіки мають на це повне право. Хоча у суспільстві прийнято, що “хворіти” з дітьми повинні лише матері чи бабусі. Пора зруйнувати і цей стереотип.

Дев’яте. Пограти в дитячі ігри.

Тут варіантів дуже багато: від активних ігор на вулиці, до розвиваючих завдань вдома на ліжку. Головне, щоб батько з дитиною разом проводив час. Інколи малечі навіть достатньо, щоб тато просто спостерігав за тим, як вона грається. Тут важлива його присутність та увага, а не включеність в процес. 

Десяте. Втягувати у спільну справу.

Для того, щоб знайти контакт з дитиною і навчити її в майбутньому допомагати, потрібно робити якісь спільні справи. Наприклад, спорудити будиночок на дереві чи годівницю для пташок. Це заняття може бути не лише корисним, але й веселим.

А які є правила виховання дітей у ваші сім’ї?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector