14 фактів про Бутан — країна, де немає бездомних, а медицина для всіх безкоштовна

До 1974 року туристам був закритий в’їзд в Бутан. Це країна, яка розташувалася між Індією та Китаєм. Навіть сьогодні туди не так легко потрапити. Адже спочатку вам потрібно пройти численну низку формальностей і бути готовим витратити пристойну суму коштів. У цій країні багато унікальних традицій та заборон, але, незважаючи на це, її мешканці повністю щасливі. Чому? Давайте з’ясуємо. 

1. Відсутність інтернету і телебачення

Король дозволив користуватися телебаченням та інтернетом лише в 1999 році. До того часу це встигли зробили усі світові державі, а Бутан став останньою країною, яка почала користуватися здобутками цивілізації. 

2. Міністерство щастя

У Бутані дбають про щастя та благополуччя кожного жителя. Це контролює Комісія з загального народного щастя, створена у 2008 році. Також у цій країні існує міністерство щастя, а замість ВВП у них ВНЩ – валове національне щастя. 

3. Відсутність бездомних

Кожна людина, яка з тих, чи інших причин опинилася на вулиці може звернутися до короля, який обов’язково виділить їй землю під будівництво та господарство. 

4. Безкоштовна медицина

Усі жителі Бутану мають право безкоштовно отримувати медичні послуги. Також вони самостійно обирають, чи проходити лікування традиційною, чи класичною медициною. 

5. Національний дрес-код

Бутанці мають національний одяг, який носять в повсякденному житті. У жінок це довгі сукні, а в чоловіків – сорочки до колін. У кожного є шарф, який носять через ліве плече. Якщо він білого кольору, значить перед вами звичайна людина, якщо жовтого, то це представник знаті або чернецтва. 

6. Заборона куріння

На законодавчому рівні в Бутані заборонено вирощувати, збирати та поширювати тютюн. А якщо турист хоче привезти з собою пачку цигарок, то зобов’язаний заплатити за неї велике мито. 

7. Дбайливе ставлення до екології

Бутанці бережуть рослинний та тваринний світ своєї країни. У 2015 році вони навіть встановили світовий рекорд по висадці дерев. Вони посадили 50 тисяч дерев за годину. 

8. Специфічна кухня

Оскільки серед бутанців багато буддистів, то й значна кількість людей сповідує вегетаріанство. Особливо популярним є рис. Також у них є традиційна церемонія чаювання. У свій напій вони додають сіль, перець та ложку вершкового масла. 

9. Труднощі з туризмом

Незважаючи на те, що король відкрив країну для туристів, але потрапити туди завдання не просте. Це можна зробити в складі туристичної групи. Відкриває візу та готує відповідні документи лише одна структура, яка призначена державою. В’їхати в Бутан зможуть лише ті люди, які оплатять наперед переліт, проживання в готелі, послуги туроператора, візу, страховку та необхідні комісійні внески. 

10. Особливості успадкування майна

Цікаво, що жінка в Бутані займає поважне становище. Усе батьківське майно завжди успадковує старша донька. Переважно це земля, будинок і господарство. 

11. Натуральні продукти

У Бутані вирощують лише екологічно чисті та натуральні продукти. Будь-які хімічні добрива не можна навіть ввозити на територію країни. 

12. Весільні традиції

Бутанцям заборонено вступати в шлюб з іноземцями. Король прагне зберегти самобутність та чистокровність свого народу. 

Чоловік з жінкою стають сім’єю після певних весільних ритуалів. Наприклад, під час церемонії завдяки мантрам відбувається духовне єднання пари. 

За їхніми звичаями, спочатку чоловік йде жити до дружини. Молодята можуть з’їхати у власний дім, коли він заробить достатню суму грошей. 

13. Організація дорожнього руху

Усі дорожні знаки бутанці малюють власноруч, а світлофорів ви зовсім не зустрінете на їхніх дорогах. 

14. Пряникові будиночки

Особливого вигляду бутанським домівкам надають оригінальні розписи. Люди малюють на стінах птахів, тварин та інші різноманітні орнаменти. Це створює святкову атмосферу та колорит. 

Незважаючи на те, що в Бутані є багато обмежень, заборон та традицій, люди там постійно усміхаються і вважають себе щасливими. Туристи з цікавістю подорожують в цю країну і відкривають для себе щось абсолютно нове та незвичне. 

А ви б хотіли відвідати цю надзвичайну країну?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector