Країни Заходу забороняють продавати енергетики дітям до 16 років

Енергетики – доволі популярний напій серед молоді. Вони цінують їх за приємний смак та можливість збадьоритися, але чи все так чудово як здається на перший погляд? В такому випадку, чому Великобританія заборонила продаж енергетиків дітям до 16 років? Розберімося разом!

Що таке енергетик?

Енергетик – це сильногазований безалкогольний напій, що стимулює центральну нервову систему людини та бадьорить за допомогою великого вмісту тонізувальних речовин. Найчастіше, до складу енергетиків входять саме кофеїн, інколи  теобромін і теофіллін.

Кофеїн міститься не лише в енергетиках, а й і у звичайних продуктах, таких як чай та кава, але його кількість може відрізнятися у декілька разів. Велика кількість кофеїну може стати причиною виникнення серцево-судинних захворювань та навіть привести до смерті. 

Прикрим прикладом може стати 16-річний американець Девіс Аллен Крайп, який загинув після того, як за дві години випив енергетик, солодку газовану воду та порцію лате з МакДональдз. Лікарі виявили, що серце хлопця просто не змогло впоратися з такою кількістю кофеїну. 

Звичайна пляшка енергетика 0,5 л містить в собі 160 мг кофеїну, що перевищує денну норму для дитини.

Великобританія заборонила продаж енергетиків дітям до 16 років

З 1 вересня минулого року у Великобританії заборонили продаж алкогольних напоїв дітям до 16 років. Такий закон стосується шотландських лікарень, великих мереж супермаркетів та навіть закладів швидкого харчування. 

Великобританії довелося ввести такий закон, адже статистика каже, що саме британські діти випивають у декілька разів більше енергетиків за рік, ніж діти сусідніх країн. А за 2017 рік, у країні продалося 669 мільйонів літрів енергетичних напоїв за 1,65 мільярда фунтів стерлінгів.

Діти не розуміють усієї шкоди цього напою для здоров’я, тому не зважають на всі застереження батьків та лікарів. Можливо, обмеження законом будуть мати більшу ефективність.

Як ви вважаєте, чи потрібно заборонити продаж енергетичних напоїв дітям у нашій країні?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector