3 важливі стадії розвитку сина! Це має знати кожна мама

Виховувати дитину взагалі не просто, адже це окреме мистецтво та навіть можна сказати, що це найважливіша професія.

Погодьтеся, що діти не ростуть тільки через те, що їдять корисну їжу, дотримуються здорового способу життя і тому подібне.

Ти просто прокидаєшся одного чудового дня, дивишся на свого сина, а він вже самостійно збирається до школи, сам собі прасує одяг, пере, навіть прибирає без твоїх прохань. Він став самостійним і дорослим водночас.

Щодня дитина змінюється, адже вона бере від життя море інформації, дивиться на дорослих, намагається бути чиєюсь копією та часто задає собі питання про те, ким у майбутньому вона буде.

Батьки у цьому процесі мають допомагати і підтримувати, пояснювати та остерігати.

Та ми підготували для вас, любі батьки, інформацію від сімейного психолога, який спеціалізується на вихованні дітей, про те, коли і як краще у певний період допомогти своєму синові.

Як виховувати хлопчика:

1. Перша стадія – від народження до 6 років

Повірте, що у цьому віці ще немає усвідомлення того, що він хлопчик чи дівчинка. Тут, усім байдуже на гендерні ознаки.

Для дітей потрібна увага, жваві ігри та розуміння. 

Мама після народження дитини перші 6 років також переповнена гормонами, які спонукають до того, аби проводити максимум часу зі своєю дитиною.

Та варто знати, що для того, аби виховати хорошого чоловіка з маленького хлопчика, у ранньому віці з ним потрібно як можна більше спілкуватися.

Потрібно розвивати мовленнєві навички дитини, ставити правильну вимову та бережно виправляти усні помилки.

Також, через розмову дитина відчуває свою важливість, тому і буде більш щасливою та розумово розвиненою.

Коли дитина починає ходити, мамі важливо делікатно поставити межу у стосунках з сином. Звісно, потрібно обіймати, цілувати, але годувати грудьми не варто, дозволяти заходити в кімнату, коли ви переодягаєтеся – також не можна.

Тато не повинен забувати про те, що має сина і саме він має стати прикладом для нього.

До перших трьох років варто приділяти максимум уваги для дитини тому навіть мамі або татові потрібно залишатися в дома для виховання, а тоді вже можна брати няню або віддавати у садочок.

Ось про агресивність та ненависть в характері дитини може свідчити навіть те, що батьки дуже рано розлучилися з дитиною. Повірте, зустрічі тільки пі вечір – взагалі не найкращий варіант для нормального розвитку дитини.

Перших три роки є дуже відповідальними зі сторони батьків. Тому, насолоджуйтеся цим моментом і просто отримуйте задоволення від батьківства.

2. Другий період – від 6 до 13 років

Ось тут вже починаєш розуміти, що виховуєш чоловіка.

У хлопчиків у цьому віці пробуджується активна цікавість до автомобілів, зброї, риболовлі та інших речей, якими цікавився ваш батько, або чоловік.

Син прагне проводити більше часу у чоловічих компаніях, слухати дорослі чоловічі розмови і просто обожнює проводити час з дідусем, який може навчити чомусь корисному.

Тато повинен навчати хлопчика моралі та давати життєві настанови.

Та й мама не має забувати про свою функцію.

У жодному випадку син не повинен бачити сліз мами, адже це може його глибоко ранити, а особливо в цьому віці, та разом з цим не можна забороняти плакати хлопчикові. Його емоції мають бути вільними. 

Так, агресію контролювати та нормувати потрібно, заспокоювати під час істерик, але коли дитина вирішила трішки поплакати – максимум, що ви можете зробити, то це запитати причину сліз.

Буває і таке, що мама виховує свого сина сама без батька. Як тоді бути?

Не приховуйте від дитини того, що він без тата, адже рано чи пізно він таки це дізнається.

Прикладом для нього може бути вчитель, сусід або навіть рідний дядько.

3. Третя стадія – від 14 років

Уже в 14 років хлопці починають рости, як на дріжджах.

Гормони просто вирують, тому вони часто змінюються у настрої, не готові відповідати за свої слова на всі 100% і тому подібне.

Хлопчик стає мужчиною. Вибудовується його характер.

У цей період з хлопчиком потрібно багато розповідати повчальних життєвих історій, доводити своїм прикладом, як робити не потрібно, а як краще. Та в жодному випадку не перетворюйте це на уроки з етики, нудні розповіді. Зацікавте дитину. Дайте зрозуміти, що так ви бажаєте своєму чаду тільки добра.

Усі сили дитини потрібно направити у те, чим він насправді любить займатися Якщо це спорт – відправте його на спортивні секції, якщо це музика – у музичну школу і так далі.

Цей вік дуже важливий, бо як дитина зараз почне працювати над собою та своєю справою, так воно буде і далі.

Підтримуйте свого сина, дозволяйте розвиватися, але не забувайте, що вседозволеність не виховує, вона навпаки – знищує вихованість.

У кожен із цих трьох етапів важливо звертати уваги на особливі потреби дитини про які ми вам розповіли зі слів психолога.

Завдяки тому, як ви виховаєте дитину, такою вона і буде.

Та ми вважаємо, що найкращим вихованням дитини є тільки виховані батьки.

Просто робіть самі усе те, що ви хочете, аби робила ваша дитина і так воно і буде!

А як ви виховуєте хлопчика?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector