4 науково-підтверджених способи визначити брехуна

У сучасному світі кожен з нас регулярно стає жертвою обману або сам вдається до брехні. Якщо виховувати і тренувати цей навик в собі тривалий час, то можна досягти неабиякого рівня майстерності. Проте з брехнею потрібно бути обережним. Адже це шкідлива звичка, яка буде вас постійно переслідувати. Як усім відомо, все таємне стає явним і одного дня доведеться відповісти за свої вчинки. 

Нікому не хочеться мати справу з нечесними людьми. Проте брехунів не важко розкусити. Головне знати, на які нюанси слід звертати увагу. Вчені неодноразово досліджували психологію людської поведінки і науково підтвердили декілька способів, які допоможуть вам вивести шахрая на чисту воду.

Є 4 типи діянь, які свідчать про те, що вас намагаються обдурити:

1. Під час розмови брехуни переводять стрілки 

Через страх бути впійманим на обмані, людина починає змінювати тему розмови. Вона відчуває напругу та зовнішній тиск, які викликають захисну реакцію. Оскільки додаткові питання і прохання деталізувати брехню зможуть викрити її, хочеться повернути діалог на безпечну територію. 

2. Брехуни критикують те, про що обманюють

Це відбувається на підсвідомому рівні. Оскільки брехуна починає мучити совість, у нього псується настрій. Відповідно розмова наповнюється негативним забарвленням. З’являються нецензурні фрази, критика, опис з поганої сторони. Якщо ви помітили, що ситуація описана занадто негативно без вагомих на те причин, то варто задуматися. 

3. Розповідь проста і прямолінійна

Щоб не заплутатися у власних вигадках чи не сказати зайвого, брехуни уникають деталей та уточнень. Вони описують ситуації в загальних рисах, не заглиблюючись. Кожен брехун знає, що менше тексту – менше ризику. 

4. Присутність безглуздих деталей

Інколи адреналін змушує їх діяти з точністю до навпаки. Для того, щоб їх розповідь здавалася більш правдоподібною, брехуни наводять різні деталі, які по-суті є безглуздими. Складається враження, що вони справді обізнані в темі розмови і володіють тим досвідом, про який розповідають. Проте вам слід уважніше придивитися до неприродних описів. 

Чи доводилося вам ставати жертвою обману?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector