5 поширених помилок у вихованні хлопчиків

Виховання батьків – це дуже складний процес, який потребує максимум уваги та віддачі від обох батьків. Потрібно розуміти, що все залежить не лише від наших слів, а й від поведінки. Всі діти в будь-якому випадку наслідують приклад своїх батьків. Тому, якщо вам хочеться виростити справжнього чоловіка, варто уникати деяких поширених помилок, які зібрали для вас кращі психологи. 

Гіперопіка

Дуже часто мами намагаються відгородити свого сина абсолютно від усього та розв’язати всі його проблеми самостійно, аби він не засмучувався. Проте це хибна тактика, адже таким чином ви вбиваєте його самостійність та лідерські якості. Хлопчику потрібно дати більше свободи, щоб він розумів, що у всіх його дій є наслідки, за які потрібно нести відповідальність. Якщо ви хочете безініціативного сина, який завжди буде звинувачувати у всьому інших, вперед! А для того, щоб виростити справжнього чоловіка, доведеться дати йому трішки свободи. 

Спроба заміни батька

В сучасному світі можна зустріти велику кількість жінок, які змушені самостійно виховувати синів. Дуже часто вони намагаються стати та матір’ю і батьком, але це невірна стратегія. Варто усвідомлювати, що таким чином ви вбиваєте правильне уявлення хлопчика про жінок. Якщо ви сильна жінка, яка може самостійно полагодити стілець, то йому здаватиметься, що такими мають бути всі дівчатка. Краще частіше просіть його про допомогу та виховуйте бажання допомагати представницям протилежної статі. Також можна частіше читати оповідання та казки про героїв, які часто роблять благородні вчинки. 

Осуд за будь-які провини

Хлопці непосидючі з дитинства, а їх живе мислення може часто призводити до багатьох помилок, проте не варто сваритися. Таким чином ви вбиваєте його впевненість в собі та довіру до вас. Поясніть, що помилки – це цілком нормально, адже саме вони дозволяють нам вчитися. Якщо ж ви бажаєте якось скоригувати поведінку малечі, то варто пояснити, що у його дій можуть бути дуже погані наслідки. 

Також не забувайте хвалити їх за всі успіхи. Це мотивує постійно вдосконалюватися та робити хороші справи. 

Заборони

Як не крути, а хлопчики дуже часто починають захоплюватися машинами, мотоциклами та доволі екстремальними видами спорту, які можуть здаватися батькам надзвичайно небезпечними. Проте не варто забувати, що ваша дитина – жива людина зі своїми інтересами. Якщо ви будете щось його забороняти, він може перетворитися на справжнього бунтаря, або ж просто зламатися. Такі люди розчаровуються у навколишньому світі та не відчувають ніякого щастя. Поясніть дитині, що завжди варто дотримуватися техніки безпеки. 

Відсутність правильного особистого прикладу

Як не крути, а діти завжди будуть копіювати поведінку своїх батьків. Якщо батько не поважає матір та знущається з неї, то такі ж самі стосунки в майбутньому буде будувати син. Якщо ж мама нехтує бажаннями та почуттями батька, то хлопчик стане таким самим. У нього ніколи не буде власно точки зору. Саме тому, важливо не лише думати про моральні принципи, а й про те, які вони програються на вашому прикладі. Це набагато важливіше. 

Ви припускалися цих помилок у своєму житті?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector