5 простих способів змінити ставлення до подій

Ми вирішили зібрати поради психологів, які допоможуть вам подивитися на негативну ситуацію під іншим кутом і поліпшити собі настрій.

Інколи життя притискає нас до стінки, і не дає поворухнутися. Тоді важко відчути себе щасливим. Здається, що щастя взагалі інколи не прийде більше. Річ у тім, що воно й не приходить саме по собі. Його потрібно плекати.

Але як можна бути щасливим у ті моменти життя, коли навіть посміхатися не хочеться? Наберіться сил, щастя любить сміливих. Потрібно щось змінювати, але що саме? Почніть спершу із ракурсу, з якого ви дивитеся на ситуацію. Повинно бути та в найгіршій ситуації якась мотузка, за яку ви можете потягнутися вверх.

Щастя – це завжди вибір. Навіть найбагатші та найвпливовіші люди можуть відчувати депресію. Чому так? А саме тому, що нічого ззовні не може принести довготривалу радість. Цей стан зароджується лише зсередини. Отже, запам’ятайте все у ваших руках!

Про це дуже влучно написав давньогрецький філософ Епіктет понад 2000 років тому: “Людей пригнічують не обставини, а те як вони ставляться до цих обставин. Якщо, щось не дає нам спокою, ми схильні звинувачувати всіх і все, не усвідомлюючи, що дати собі спокій можемо лише ми самі.”

І сучасна психологія абсолютно підтримує думку цього давнього мислителя. Американський психолог Альберт Елліс, вивчаючи поведінкову терапію раціональних емоцій, зазначив, що людина реагує не так на події, як на своє відношення до цих подій.

Це була теорія, а тепер ми хочемо розповісти вам, як на практиці змінити своє ставлення до життєвих обставин.

1. Зізнайтесь в тому, що прийшов час змін

Для того, щоб почати щось змінювати, потрібно визнати, що щось йде не так. Якщо ви й далі виправдовуватимете свого кривдника, або терпітимете несправедливого відношення, то ніколи не зміните життя на краще. Вас щось болить, назвіть проблему на ім’я.

2. Зрозумійте, що щастя ззовні не приходить

Ми вже згадували про це. Щастя, яке приходить само по собі – величезна ілюзія, в якій тонуть тисячі. Щастя – це завжди праця над собою. Намагайтеся бачити у малому прекрасне. Вийдіть на вулицю вдихніть повітрям і скажіть собі: “Все чудово!”. Почався ще один прекрасний день для грандіозних змін. Будьте готові до нього. Радійте всьому, що навколо, від сонячного променя до поцілунків дітей. Подумайте, що може принести вам щастя. Може, прийшов час завести цуценя, а може пора піднятися на Говерлу. Робіть себе щасливими самостійно і згодом ви навчитеся радіти малому без зусиль.

3. Використовуйте позитивні слова

Слідкуйте за своєю мовою. Не дозволяйте розпачеві ставити на собі хрест. Ніколи не обзивайте себе. Зізнатися у провині, недбалості, чи недалекоглядності можна й без образ до себе, на кшталт “я дурна”, “я страшна”. Забудьте про такі слова. Якщо вас щось не влаштовує, розбирайтесь з інформацією, чи сідайте на дієту. Але не закладайте у свою підсвідомість такі фрази, інакше це обмежуватиме вас.

4. Обмежте спілкуватися з депресивними людьми

Настрій заразний. Якщо ви оточили себе депресивними людьми, то скоро перетворитесь на одну з них. Не нарікайте себе на біду. Обмежте спілкування з тими, хто звик до смутку і горювання. Цим людям так комфортно, але вам – ні.

5. Ставайте перед дзеркалом щоранку і повторюйте мотиваційне гасло

Це не менш важливо, ніж ранкова зарядка. Так само, як ви готуєте тіло до нового дня, треба підготувати й розум. Налаштуйтеся на позитивний результат і хороший настрій. Говоріть своєму віддзеркаленню якомога чіткіше і голосніше. Давайте зрозумілі завдання на день. Це схоже на містику, але, насправді, мізки налаштовуються на чіткий денний план і працюють строго за ним.

Ці поради можна використовувати у важкі часи, а можна й, як профілактику, щоб вони не настали. Так само, як людина загартовує своє здоров’я фізичне, вона мусить попіклуватися про здоров’я психологічне! Адже на кожному кроці на нас чатують не лише мікроби та віруси, але й негативний настрій, розчарування і душевний біль. Сподіваємось, ці поради допоможуть вам посміхатися часто і щиро. Будьте щасливими!

А як ви рятуєтеся в негативних ситуаціях? Розкажіть свої маленькі секрети щастя!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector