5 способів навчитися любити, не прив’язуючись і не страждаючи

Ми пропонуємо вам трохи поміркувати над 5 способами навчитися любити без прихильності, побудувати міцні і щасливі стосунки, що задовольняють обидві сторони.

Як навчитися любити

Любов без прив’язаності – це зовсім не слабкий зв’язок з коханою людиною. Просто коли мова заходить про прив’язаність, її легко сплутати з іншим терміном.

Це зовсім не та необхідна прив’язаність у стосунках «мати-дитина», які будуються на безумовному і інтимному зв’язку між ними, що сприяє нормальному росту і розвитку дитини.

Коли ми говоримо про стосунки в парі, слово «прив’язаність» передбачає якусь залежність, а вона, як відомо, призводить до втрати гідності і зниження самооцінки.

І таке знеособлення, яке часом відбувається в стосунках з коханою людиною, не є здоровим, більш того, не піддається будь-якій логіці.

Рано чи пізно з’явиться розчарування, шантаж, емоційний вакуум і, як наслідок, біль.

Ми пропонуємо вам трохи поміркувати над 5 способами навчитися любити без прихильності, побудувати міцні і щасливі стосунки, що задовольняють обидві сторони.

1. Не будьте «емоційною пристрастю»: скажіть «ні» уподобанням, які приносять біль

Прив’язаність у стосунках формується на основі дуже специфічних і водночас складних психологічних і емоційних процесів.

 • Є люди, яким, перш за все, потрібно відчувати себе коханими. Така їхня потреба, але вони легко плутають любов з тотальним контролем, а пристрасть з ревнощами.
 • Потрібно розуміти, що той, хто дійсно любить, самовідданий, він не шкодує витраченого часу і сил на те, щоб подарувати щастя.
 • Любов не завдає болю. Любов має приносити радість і гармонію, сприяти взаємності і особистісному зростанню партнерів.
 • Для емоційно залежних людей любов – це як наркотик. Їх не хвилюють побічні ефекти, біль або повільний процес саморуйнування.
 • Краще, звичайно, не доходить до цих крайнощів. Зрозумійте, що будь-яка залежність, до когось або чогось, знеособлює нас, ми перестаємо бути самі собою і, по суті, перетворюємося на маріонеток.

2. Відсутність прив’язаності – це не байдужість, це зріла любов

Олені 28 років, вже 3 роки вона зустрічається з Рафаелем. За цей час її життя сильно змінилося, вона перестала проводити час зі своїми подругами і друзями, а всі її професійні проєкти застигли на місці.

 • Вона каже, що тепер її єдина потреба і турбота – це зробити щасливим Рафаеля. Хоча і зізнається, що іноді їй не вистачає зустрічей з друзями і роботи (вона журналіст).
 • Олена періодично запитує себе, чи все вона правильно робить. Вона знає, що любить свого партнера, але при цьому відчуває, що це все більше її пригнічує. Їй буквально не вистачає повітря.
 • І те, що Олені потрібно зробити в цьому випадку, це не кинути Рафаеля, а звільнитися від цієї емоційної залежності і навчитися любити зріло.
 • Адже любити когось не означає забувати про себе. Якщо «кинути все» заради коханої людини, рано чи пізно це обов’язково призведе до розчарування.
 • А тому потрібно навчитися правильно розставляти пріоритети, і говорити «я люблю себе» і «я люблю тебе».

3. Любов має межу, і він називається “почуття власної гідності”

Так, любов має межі, кордони і непереборні перепони. І якщо знати про них на самому початку, то це допоможе уникнути непотрібних страждань.

 • Головним бар’єром є самооцінка.
 • Якщо нас принижують, висміюють або змушують почуватися слабкими, то це не любов.
 • Якщо ображають наші цінності і не поважають їх, то це нездорові стосунки.

Почуття власної гідності не робить знижок нікому. Це основа нашого особистісного зростання, і ніхто не може і не має це порушити.

4. Обережніше з егоцентричною і «дитячою» любов’ю

Є люди, які сприймають стосунки як джерело «харчування», вони потрібні їм, щоб заповнювати порожнечу, рятувати від самотності. Вони як діти, які постійно мають потребу в любові і при цьому самі не здатні повернути це відчуття.

Здорові та щасливі стосунки партнерів подібні танцю, де дають і дарують, де говорять і слухають, сміються і змушують сміятися, враховують всі дрібниці, піклуються і отримують турботу.

Незрілі люди роблять свої особисті потреби спільними, свій особистий емоційний голод вони намагаються перетворити на всесвітній.

5. Стати тією людиною, яку хочете зустріти

Коли людина будує свої стосунки на прив’язаності і залежності, дуже часто її образ думок можна визначити фразою «я не впораюся поодинці: без нього / неї я ніхто».

Але такі крайнощі формують «безодню», куди рано чи пізно ця людина обов’язково впаде. Ця прірва – стан глибокої депресії.

Важливо намагатися уникати такого роду емоційних прихильностей і починати «зворотний» шлях.

Замість того, щоб шукати ідеального партнера, краще подбати про те, щоб самим стати такою людиною:

 • Тим, хто любить спочатку себе.
 • Тим, хто не боїться самотності.

Заповніть свої порожнечі самі, станьте цілісною особистістю, емоційно сильною і щасливою. Радійте, мрійте і рухайтеся вперед …

Ці «компоненти» подарують енергію не тільки вам, але і вашій коханій людині, і тоді ви разом зможете створити гармонійне спільне майбутнє.

А як ви вважаєте, чи потрібно ставити себе на перше місце в стосунках?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector