5 способів не помилитися при виборі другої половинки

Не вступайте в шлюб лише тому, що вам здається – часу залишилося мало.

Реальність така, що здорові шлюби здатні зробити нас щасливішими і навіть фізично здоровішими. Діти, що ростуть з батьками, які люблять і піклуються одне про одного, опиняються обгородженими від цілого ряду проблем. Включаючи проблеми соціального і емоційного характеру, проблеми з навчанням і освітою і навіть деякі проблеми, що стосуються фізичного здоров’я. Водночас нещасливий шлюб може бути руйнівним як для дорослих, так і для дітей, яких вони виховують.

Участь в постійних конфліктах впливає як на якість життя, вона здатна помітно зменшити тривалість життя. Розумний вибір постійного партнера здатний вплинути практично на всі аспекти вашого життя, а також на життя ваших нинішніх або майбутніх дітей.

Ось п’ять порад щодо вибору партнера для шлюбу з точки зору вашого психічного здоров’я та емоційного благополуччя:

1. Не вступайте в шлюб лише для того, щоб щось довести.

Правильно це чи ні, але на сьогодні процес проходу до вівтаря і підпис на офіційному листі паперу є символом успіху, процвітання, щастя, зрілості і стабільності. В результаті люди мимоволі використовують шлюб, як спосіб довести щось навколишнім або самому собі.

Деякі одружуються, щоб довести батькам, що вони вже подорослішали і здобули незалежність. Люди також часто одружуються, щоб довести колишнім, що вони щасливо живуть і без них. Деякі одружуються, щоб втекти з батьківської сім’ї і довести, що можуть завести свою власну сім’ю.

І ще багато одружуються в спробі довести собі, що вони цілком «нормальні» люди, які мають успішне майбутнє. Насправді, шлюб нічого не доводить.

Замість цього доведіть собі, що ви можете підтримувати здорові відносини тут і зараз. Працюйте над тим, щоб бути собою, спілкуватися і любити когось таким, яким він є.

2. Не вступайте в шлюб для того, щоб піклуватися про когось або щоб дбали про вас.

Людське бажання піклуватися або самому бути об’єктом турботи досить сильне, тому що воно буквально підключено до нашої нервової системи. Це нормально, коли ви бажаєте відчувати турботу і хочете проявляти любов до іншої людини своїми діями.

Але це не дуже добре намагатися знайти когось, хто зробить для вас те, що ви не можете зробити для себе. І це не дуже здорово робити для інших те, що вони повинні робити для себе самі.

Для того, щоб вступити в гармонійний шлюб, ви повинні бути абсолютно самодостатньою, самостійною людиною. В іншому випадку, ви почнете плутатися в тому, який із «багажів» є вашим, а який – вашого партнера.

Перш ніж ви це зрозумієте, ви впадете в залежність від свого чоловіка або дружини. І тоді ви, ваше окреме, унікальне, прекрасне «Я» перестане існувати.

Щасливі шлюби – це справжні партнерські відносини, в яких кожен член може подбати про себе і, якщо потрібно, про всю родину. Щоб стати повноцінним партнером, вчіться не тільки тому, як бути самим собою, а й тому, як любити самого себе.

3. Не вступайте в шлюб тільки заради того, щоб відчути себе гідною людиною.

Нарешті, ви зустрічаєте людину своєї мрії. Вона володіє всіма тими рисами, яких у вас немає. І ви відчуваєте, як у вас поруч з ним піднімається ваша репутація, ви відчуваєте себе тією самою гідною людиною, якою мріяли стати. Якщо це дійсно так, то пора бити тривогу: у вас проблеми.

Те, що ви відчуваєте, це не здорова любов, а те, що називають «золотом дурнів». Якщо ви ніколи не відчували себе хорошою, самодостатньою людиною поза романтичних відносин, то тоді ці відносини закінчаться для вас нічим. Тому що жодна інша людина не здатна надати нам ту цінність, яку ми не здатні знайти самостійно.

В такому випадку вам, перед тим, як приступати до пошуків партнера для шлюбу, потрібно попрацювати над тим, щоб почати відчувати себе цінною людиною.

4. Не вступайте в шлюб лише тому, що вам здається – часу залишилося мало.

Буває так, що людина, досягнувши певного віку, починає думати: «мені треба обов’язково одружитися, інакше, що я буду робити потім?». Вона бачить, як її друзі або колеги з головою йдуть в сімейні турботи, тому вона починає боятися, що буде останньою, хто буде залишатися в неодружених.

Почуття гордості і страху змушують її зробити рішучий крок, можливо, навіть до того, як вона відчує себе повністю готовою до нього.

Не бійтеся бути останніми. Наберіться хоробрості. Іноді чекати – дуже важко, але ще кілька проведених парубоцьких років допоможуть вам уникнути поспішного шлюбу, що складається з одних лише сварок і конфліктів, щоб потім вступити в благополучний і здоровий шлюб.

5. Не вступайте в шлюб, щоб залікувати дитячі травми.

Дитячі рани заліковувати дуже важко. І дуже просто і заманливо вірити в фантазію, що шлюб допоможе вам отримати сім’ю, якої у вас ніколи не було, і яку ви заслуговуєте.

Ви можете пообіцяти собі і своєму партнерові, що не будете відтворювати ті шаблони відносин, всередині яких ви виросли. Ви вірите в себе і у свою любов. На жаль, у вас нічого не вийде. Поки ви не вилікуєте свої старі рани, самостійно або за допомогою психотерапевта, вони будуть продовжувати докучати вам. Незалежно від того, хто стане вашим чоловіком або дружиною.

Витратьте час зараз, перш ніж ви зробите цей крок, на те, щоб заглянути всередину своєї особистості, зрозуміти себе і зцілитися.

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector