7 способів перестати себе накручувати

Людина, яка займається самонакручуванням, з власної волі наганяє на себе депресивні думки та поганий настрій. Через це у неї викривлені уявлення про навколишній світ, підвищений рівень стресу та апатія.

Такий стан провокує викид гормонів адреналіну та кортизолу. Людина більше не здатна об’єктивно оцінювати ситуацію та мислити раціонально. У неї стається замикання і операційна система голови дає збій. Так виникає аналітичний параліч, до якого призводить зацикленість людини на обдумуванні певних ситуацій. 

Накручування буквально руйнує життя, шкодить саморозвитку і стає на шляху до реалізації мрій. Потрібно навчитися контролювати потік негативних думок, які можуть призвести до розпачу, почуття безвихідності та психічних розладів. 

Якщо у вас є така проблема, тоді позбутися згубної звички допоможуть ці 7 порад:

  1. Визнайте, що проблема існує

Перш за все потрібно зрозуміти, прийняти і визнати те, що проблема існує. Це вже перший крок до її вирішення. Відмовтеся від тривожних думок, які руйнують вашу психіку. Слідкуйте, щоб вони не засмічували голову. 

  1. Відпочиньте

Для того, щоб перемикнутися із зайвих роздумів та переживань спробуйте відволіктися на приємнішу справу, яка принесе вам задоволення. У боротьбі зі стресом допоможе відпочинок, улюблене хобі чи цікавий співрозмовник.

  1. Не намагайтеся придушити свої думки

Це просто неможливо. Адже мозок постійно функціонує. Не потрібно йому в цьому перешкоджати. Цілком природно, що до вас приходять різні думки, але не варто від них тікати і відгороджуватися. Натомість допоможе наступне. 

  1. Спостерігайте

Проаналізуйте, що вас турбує, про що ви думаєте, що змушує вас хвилюватися. Тоді визначте, яка тема може вас відволікти. Після таких роздумів зосередьтеся на роботі, улюбленій справі чи диханні. Тобто діяти потрібно у протилежному напрямку від придушення думок. 

  1. Створіть нагадування

Звички міцно вкорінюються у нашому житті, тому їх позбутися не так легко. Деякі процеси відбуваються механічно. У такому разі врятують ситуацію лише постійні нагадування.

Ви можете розвісити декілька нотаток у своєму будинку з мотивуючи фразами чи корисними питаннями для роздумів. 

  1. Не прагніть до ідеалу

Хтось помилково вважає, що  у перфекціоністів стабільне та врегульоване життя. Насправді такі люди набагато частіше відчувають тривогу, сумніви і бажання тримати все під контролем. Вони не вміють простіше ставитися до ситуацій, тому їхні нереалізовані очікування не дають їм спокою. Якщо ви належите до цієї категорії людей, то змістіть свій фокус уваги з результату на насолоду від процесу.

  1. Поміркуйте

У боротьбі з нав’язливими думками може допомогти медитація. Це фокус на моменті, який супроводжується правильними техніками дихання. Людина живе тут і зараз.

Ви можете знайти спеціальні відеоуроки медитацій в інтернеті чи скачати тематичну програму на смартфон. Для новачків достатньо до 10 хвилин практики щодня. Згодом тривалість сеансу можна збільшувати.

Не потрібно жити минулим чи намагатися заглянути в майбутнє. Важливо відчувати кожен момент і насолоджуватися теперішнім. Зрештою, життя – це процес, а не пункт призначення. 

Чи помічали ви у себе проблеми з негативними нав’язливими думками?

 

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector