8 головних відмінностей між зрілими і незрілими відносинами

Любов буває різною. Хтось в стосунках переживає щоденну драму, а в когось панує спокій, розуміння та взаємоповага. Чому існують два полюси, якщо кохання у всіх одне? Річ в тому, що все залежить від самих партнерів. 

Якщо пара складається з двох цілісних особистостей, то й стосунки будуть зрілі. Якщо у відносини вступили неповноцінні люди, то їхні взаємини будуть нестабільними і сповненими помилок. 

Як відрізнити зрілі відносини від незрілих? У цьому допоможе ряд визначних ознак:

1. У незрілих відносинах частіше ставлять питання, в зрілих – знаходять відповіді.

У першому випадку партнери сповнені сумнівів, тривог та невпевненості, а в другому – вони намагаються знайти відповіді на усі поставлені питання і розвіяти сумніви. 

2. У незрілих відносинах для партнерів в пріоритеті їхні власні бажання, а в зрілих стосунках – потреби другої половинки.

У незрілих взаєминах люди женуться за задоволенням власних потреб, а в зрілих – на першому місці бажання один одного.

3. У незрілих відносинах партнери гублять своє “я”, а в зрілих – пізнають себе і розвиваються.

У світогляді людей, які перебувають в незрілих стосунках, правильним алгоритмом дій є встановлення контролю над своїм партнером. Натомість обидві сторони зрілих стосунків не сприймають один одного, як власність і не користуються можливостями іншого для задоволення власних потреб. Вони – команда, яка разом росте й розвивається, вдосконалюючи свої взаємини. 

4. У незрілих стосунках партнери не мають жаги до розвитку, а в зрілих, навпаки, заохочують один одного до досягнення нових цілей. 

У першому випадку люди не покидають свою зону комфорту і перебувають у періоді застою. Натомість другий варіант характеризується натхненням і мотивацією до змін та реалізації власних бажань. 

5. Незрілі відносини існують завдяки віртуальному спілкуванню, а зрілі – завдяки реальному. 

Якщо у незрілих стосунках виникають труднощі й непорозуміння, то вони вирішуються у телефонному режимі. Натомість у зрілих стосунках партнери обговорюють проблеми віч-на-віч. 

6. У незрілих стосунках є місця для фізичного тиску, а в зрілих стосунках всі питання вирішуються через діалог. 

У першому варіанті партнери вдаються до насильницьких методів, щоб донести один одному свої думки й переконання. У другому – все вирішується шляхом розмов та комунікації.  

7. Незріла любов завжди знаходиться під знаком питання, а зріла, навпаки, максимально впевнена в собі.

У незрілих стосунках все тримається на підозрах, погрозах й недовірі. Натомість у зрілих відносинах партнери впевнені в собі та у своєму виборі. Вони знають, що їхній союз довготривалий і нерозривний. 

8. Незріла любов здасться, натрапивши на труднощі, а зріла – подолає всі негаразди. 

У першому випадку люди не можуть впоратися з випробуваннями, а в другому – проблеми лише зближують їх і роблять міцнішими. 

Чи доводилося вам мати досвід зрілих та незрілих стосунків?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector