8 порад, які допомогли мені збудувати кар’єру мрії

«Якщо ви прагнете до одного року процвітання, вирощуйте рис. Якщо ви прагнете до 10 років процвітання, ростіть дерева. Якщо ви хочете 100 років процвітання, ростіть людей», – китайське прислів’я.

Коли я думаю про те, як мені вдалося домогтися того, що мене взяли на роботу мрії, не можу вказати на якийсь один фактор, який допоміг мені це зробити. Однак я цілком можу виділити у своєму житті кілька ключових порад, які на тому чи іншому етапі мого життєвого шляху мені довелося вислухати. Ці рекомендації або допомагали мені втриматися на правильному шляху, або давали мені імпульс, потрібний для того, щоб повернутися на нього.

Нижче ви знайдете 8 найбільш мудрих порад, які мені довелося чути від людей, з якими мене звело життя.

1. «Єдине, що по-справжньому об’єднує наших кращих співробітників – те, що у всіх них є наставники», – перший бос.

Коли я тільки почав свою кар’єру, то дуже старався знайти собі хороших наставників. Намагався оточити себе людьми, у яких міг навчитися чомусь новому. Але як тільки мені вдалося досягти рівня успіху, до якого прагнув, я миттєво зняв свою ногу з педалі газу на машині мого життя. Я перестав щодня намагатися бути в оточенні людей, які змушують мене прагнути до більшого. Думав, що моє життя вже вдалося, що я став досить хороший, щоб далі справлятися з усіма випробуваннями поодинці … І це було помилкою, за яку мені довелося дорого заплатити.

Коли ми думаємо про наставників, ми, як правило, уявляємо мудрих гуру, які допоможуть нам опинитися на вершині життя. Однак мій перший начальник навчив мене, що досягти успіху і дістатися до цієї вершини, як правило, простіше за все … А ось утриматися там, попри всі спроби суперників скинути вас звідти, вже набагато складніше. І навряд чи вдасться зробити це в поодинці.

«Хороший тренер робить вас кращими. Відмінний тренер робить кращим ваше життя» , – Майкл Джозефсон.

2. «Робота, яку ти робиш за рік – це приблизно 2% кар’єри, так що зупинись на хвилинку і задумайся», – мій тато.

Найкоротший і найшвидший шлях до вершини зовсім не обов’язково буде прямим. Іноді для того, щоб опинитися нагорі, вам доведеться рухатися в сторону. Або навіть назад – але ви робите це лише тому, що інакше до вашої мети просто не дістатися.

Не поспішайте. Ніколи не поспішайте. Постарайтеся чітко визначити, чого ви хочете домогтися, позначити кроки, необхідні для досягнення цієї мети, і бути гранично чесними стосовно того, що вам потрібно для того, щоб їх зробити – навіть якщо це «щось» на перший погляд здається вам контрпродуктивним.

Ще раз повторюю вам – не поспішайте. Зробіть глибокий вдих і постарайтеся усвідомити, яких навичок вам бракує, і які слабкості не дають вам повністю реалізувати ваш потенціал.

Не поспішайте. Дотримуйтесь думки наприклад таких людей, як Уоррен Баффетт, який наполягав, що кожен день ви повинні виділяти час для того, щоб просто «посидіти і подумати».

«Зупиніться, і хоча б трохи подумайте про можливості», – Річі Нортон.

3. «Люди, яким по-справжньому подобається їхня робота, просто намагаються звертати увагу на позитивні аспекти, а не на негативні», – начальник відділу персоналу моєї першої компанії (і, якщо чесно, цю пораду мені було засвоїти найважче).

У цьому світі немає жодної ідеальної роботи. Так-так, немає жодної роботи, яка б не змушувала вас робити кожен день щось таке, що вам зовсім не подобається. Найчастіше, щоб дістатися до гарної частини вашої роботи, вам спочатку доводиться прорватися через погану. І на вершині життя опиняються саме ті, хто здатний це зробити з посмішкою на обличчі.

Подумайте про позитивні аспекти вашої роботи, подумайте про них прямо сьогодні. Візьміть листочок, ручку, і напишіть 15 причин, чому вона вам подобається (чим коротше, тим краще, такі причини простіше запам’ятати). А завтра вранці, перед тим, як піти на роботу, прочитайте цей список вголос, але замість того, щоб сказати «Мені подобається моя робота тому, що …», говоріть «Я люблю свою роботу тому, що …». Самі побачите, як це змінить ваш робочий день.

«Ми можемо зробити себе як нещасними, так і сильними – нам вирішувати, що вибрати. Але і в тому, і в іншому випадку ми витратимо на це однаковий час і зусилля». – Джордж Мамфорд.

4. «Перш, ніж знайдеш роботу, яка дійсно до душі, тобі доведеться перепробувати їх штук сім, не менше», – мій тато.

Жодна робота і жодна посада, на яку ви влаштовуєтеся, не буде корисною. Кожен раз ви набуваєте нових навичок, знань і контактів. Візьміть як приклад хоча б того ж Брюса Лі, який одного разу сказав: «Приймайте те, що корисно, відкидайте марне, і додавайте те, що властиво саме вам». Робіть це до тих пір, поки не встанете обома ногами на шлях, який веде до роботи вашої мрії … а потім продовжуйте.

На це потрібен час, це буде дуже непросто, але, як говорила моя мама, «Знайти роботу, яка тобі до душі – це не право, а привілей». Так що ставтеся до цього відповідним чином.

«Уміння терпіти – це не просто вміння чекати. Це, в тому числі, і то, як ми поводимося, поки чекаємо», – Джойс Майер.

5. «Якщо кожен день ви робите те, що потрібно, решта додасться», – Конор Ніл.

Інтернет повний порад на кшталт «Успіху можна досягти, лише роблячи протилежне тому, що робить більшість людей». Це дійсно так … Але багато людей навіть не підозрюють, що щоденна відповідальна робота і виконання взятих на себе зобов’язань – це і є протилежне тому, що робить більшість людей.

Велика частина історій успіху нудні. Вони зовсім не такі складні, як нам здавалося до того, як ми їх прочитали. Більшість цих історій розповідають лише про те, як та чи інша людина працювала над своєю мрією, як вона щодня приходила на роботу – і працювала.

«Нашу роботу визначає не те, що ми робимо час від часу, а те, що ми робимо постійно», – Тоні Роббінс.

6. «Ваша робота – познайомитися з якомога більшою кількістю людей», – перший наставник.

Слова «Ваша мережа професійних контактів – це те, чого ви вартуєте» мало-помалу перетворюються в кліше. Але, з усім тим, вони повністю правдиві. Велика мережа професійних контактів і корисних знайомих здатна неабияк допомогти в подоланні життєвих труднощів.

Якщо у вас дуже багато різних друзів, це не тільки додає вашому житті радості і осмисленості, але ще і створює нові можливості. Ви ніколи не знаєте напевно, куди і кого з них може піднести завтра доля. Так що ви не погордували нікого з ваших друзів і знайомих, і ставитеся до всіх з однаковою (і непідробною) повагою.

«Якщо ви прагнете до одного року процвітання, вирощуйте рис. Якщо ви прагнете до 10 років процвітання, ростіть дерева. Якщо ви хочете 100 років процвітання, ростіть людей», – китайське прислів’я.

7. «Частіше прощай людей, і твоє життя стане набагато кращим», – моя дружина.

Гроші, за які я забезпечую себе і свою сім’ю їжею, житлом і розвагами, я заробляю у людини, яка в минулому сильно мене образила. Але, вперше за довгі роки, я не озлобився, а прийняв його вибачення і розібрався разом з ним з нашими розбіжностями. І знаєте, що? Це пішло на користь і мені, і йому. Наша з ним співпраця виявилася чи не найвдалішою за всю мою кар’єру.

Повірте, більшість людей зовсім не починають свій день з пекучим бажанням зіпсувати вам настрій. Всяке трапляється, і часом люди завдають зло один одному абсолютно ненавмисно. І після цього дуже і дуже багато каються у скоєному і з усіх своїх сил намагаються хоч якось загладити свою провину. Не всі, але багато. Та ось тільки ви ніколи не дізнаєтеся, хто ці люди, якщо не дасте вашим кривдникам другий шанс.

Так, сказати «Я тебе прощаю» непросто, але настільки ж складно сказати «Пробач».

8. «Немає нічого ціннішого доброти», – моя мама.

Більшість людей так глибоко закопують свою голову в пісок в пошуках способів стати ефективнішими і продуктивнішими, що навіть не помічають, що допомога іншим людям в досягненні їх цілей – найефективніший спосіб досягнення власних.

Не заривайтеся у власні проекти і допоможіть новачку в його перший день на роботі.

Будьте терплячі, і вислухайте того, чий день явно не вдався.

Будьте добрішими і частіше говоріть іншим людям про те, що ви знаєте, наскільки вони талановиті. Дякуйте за те, що вони на вашому боці.

Сенс наших життів залежить від того, скільком людям нам вдалося допомогти – так що не опускайте голову, і якщо у вас з’являється можливість створити особливий момент для когось ще. Не зволікайте і не сумнівайтеся.

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector