А вам, діти мої, повинно бути соромно за те, як з батьком чините. Я всіх вас все своє життя піднімав, а ви батьку допомогти не хочете

Михайло втомився …

Рано вранці дружина Люба його будила, вимагала, щоб він на роботу пішов. Ось тільки Михайло звільнився і нікуди він не збирався йти. Він сказав дружині, що пішов з роботи і не буде більше працювати. Дружина спочатку посміялася, адже він часто так жартував. Потім зрозуміла, що він це говорить серйозно.

– Вставай! Втомився він! Я теж втомилася, і що? Тобі ж до пенсії всього 2 роки. Вставай же!

– Відчепись, Люба. Я не піду на роботу більше.

Дружина розлютилася і вийшла на вулицю. Єдина, хто могла допомогти їй зараз була сусідка Зіна – добра і дуже мудра жінка. Вона зварила кави і попросила розповісти, що трапилося. Люба і пояснила:

– Чоловік мій працювати більше не хоче, каже йому погано, втомився він, більше не може піти на роботу. Безробітним вирішив стати у мене. А хто буде за нього гроші заробляти і дітям допомагати?

Баба Зіна помовчала секунду, потім сказала:

– Залиш його, Люба. Він дійсно втомився. Не смикай його, нехай відпочине. Стільки років людина працювала, свою сім’ю годував. Відчуває, що недовго йому залишилося …

– Ага, відпочивати хоче. Я йому влаштую відпочинок.

Вона зателефонувала всім 5 дітям і покликала на сімейну нараду – треба батькові мізки вправляти.

В той день всі зібралися за одним столом. Діти приїхали своїми сім’ями і будинок наповнився дитячим сміхом і приємними розмовами про все. Здавалося, що ще потрібно для щастя? Але батько знав, що вони не просто так всі разом приїхали. Він уже готувався до важливої ​​і серйозної розмови.

Настала гнітюча тиша після вечері, яку порушив старший син:

– Мама каже працювати не хочеш, тату. Це правда?

– Так, діти мої. Втомився я вже.

– Ти чого тату? Відпочинеш через два роки – пенсія скоро.

– Мені зараз вже погано. Я все життя працював, вас годував і одягав. Зараз більше не можу працювати. Відпочину трохи. Пенсія у мене буде хорошою.

Дружина встала між ними і запитала, чому ж він збирається себе годувати, щоб з голоду не вмерти? А він відповів з посмішкою:

– Я сподівалася, що мої 5 дітей зможуть підтримати батьків, поки пенсія піде.

І тут кожен з дітей почав свої виправдання про те, чому не зможе дати гроші батькам: у когось ремонт до зими, в іншого дитина йде по репетиторів, у третього – нова машина в кредит, у четвертого – будинок більший потрібно купити, а п’ятий зовсім не розраховував на батьків.

Тоді Люба встала і сказала:

– Бачиш? Діти твої самі в проблемах, а ти хочеш від них гроші взяти. Не соромно? Так що зберися і припиняй все це. Завтра ж підеш роботу шукати і все буде добре.

– Зрозумів я! А вам, діти мої, повинно бути соромно за те, як з батьком чините. Я всіх вас все своє життя піднімав, а ви батька утримувати два роки не хочете …

З цими словами він вийшов з кімнати. На наступний ранок він пішов шукати роботу. І не повернувся.

З лікарні подзвонили Любі і повідомили, що Михайло помер від серцевого нападу. Відчував же! Тепер Люба одна живе в їх старому будинку. Відвідують діти дуже рідко …

Цінуйте своїх батьків та допомагайте їм!

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector