Батьківство — це не “допомагати дружині”, а бути батьком своїй дитині

У пострадянських країнах існує стереотип про те, що дитина — це про маму. А якщо татусь бере участь у вихованні дитини, ще й доглядає дитину, коли та абсолютна крихітка, коли чоловік допомагає жінці піклуватись про СПІЛЬНУ дитину, то він мало не герой! Великий молодець, справжній чоловік, чудовий татко і взагалі мрія кожної жінки. Але якось я прочитав книгу Клінта Едварса, татуся аж трьох діток. Ідея книги в тому, що не потрібно підносити так високо чоловіків, які активно виховують своїх нащадків.

Автор розповів у книзі власну історію. Коли він збирався на роботу, якось сказав дружині, що та має йому бути вдячною за те, що він дивиться за дитиною, на що відповідь жінки його вразила, звучало воно приблизно так: “Більше такого не говори. Це означає, що ти вищий за все це? Я маю тобі цілувати зад, бо ти на рівні зі мною встаєш вночі погодувати дитину? Взагалі-то це і твоя дитина”.

Тоді він мовчки зібрався і поїхав на роботу, того ранку вирішив нічого не говорити, щоб не розпалювати суперечку.  А дорогою додому почав аналізувати своє ставлення до власної ж допомоги дружині. Проаналізувавши свою поведінку, вирішив подумати про друзів і колег. Усе було однаково. Після таких роздумів він був шокований і тоді твердо створив собі кредо: “Я не допомагаю, я виховую. Я не помічник, а БАТЬКО”.

Але чи багато таких татусів? Це був хеппі енд, а що в інших? Теперішні сім’ї взагалі про таке не думають. Юні матусі, носячи дитинку, мріють про те, що чоловік потримає майбутню донечку на руках, поки та поспіхом помиє голову. А якщо так і сталось, то чоловік — справжнісінький супергерой. 

“Чоловік дуже втомлюється на роботі, тому ввечері ми його не чіпаємо, даємо відпочити”.

“Ми почали окремо спати з чоловіком, щоб йому не заважав крик малюка вночі”.

“На вихідних він радо нам допомагає, просто в будні у нього не залишається сил”.

Так говорить чимало матусь. Тих, які не вважають чоловіків повноцінними батьками для своїх дітей. Чого ж, любі матусі? Він неповноцінний? Чи ви, може за весь день не втомлюєтесь? Чи вам не заважає плач малюка вночі? Чи ви потребуєте допомоги лише двічі на тиждень? Що не так з вами чи вашим чоловіком?

Сподіваюсь, кілька татусів, які це прочитають, задумаються.

Тато — це не той, у кого є дитина. Це той, хто завжди знаходить час для дочки чи сина. Це коли втомлений засинає біля дитини, читаючи їй казку на ніч. Тато — це не про вихідні, а про життя.

Справжній чоловік — це той, який оберігає жінку. Той, який розуміє про стрес після пологів, про слабкий організм, бажання виспатись і привести себе в форму, той, який розуміє, що жінці потрібно побути наодинці, щоб залишатись жінкою. Привабливою, цікавою і позитивною жінкою. 

Досить вихваляти татусів, які вночі погодували дитину чи змінили підгузок. Роль тата у вихованні дитини — це нормально! Так і має бути, бо ж обидві людини вважаються батьками. Отже, й уся відповідальність, турбота, піклування, розвиток дитини тощо — усе це має ділитись на двох.

А що ви думаєте стосовно цього?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector